Świąteczna akcja charytatywna OSP Korsze

2019-12-21 16:21:20 (ost. akt: 2019-12-21 16:52:41)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Te słowa Jana Pawła II zmotywowały strażaków - ochotników z Korsz, aby przed świętami wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach.
20 grudnia przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach dh Magdalena Aleksandrzak, dh Ewa Michałowska oraz dh Adam Płudowski przekazali na ręce Dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie zebrane przez darczyńców Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie, wolontariuszy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie i członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach artykuły szkolne, słodycze, zabawki oraz ubrania dla dzieci z Domu Dziecka w Olsztynie.

- Wprowadzając w życie ideę pomocy, wsparcia i braterskiej miłości względem innego człowieka mamy nadzieję, że te święta staną się radośniejsze i przyniosą choć odrobinę uśmiechu i radości dzieciom. Spotkanie z dziećmi zaowocowało dalszą współpracą, która polegać będzie na przeprowadzeniu przez członków OSP Korsze cyklu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego. Dyrekcja placówki poinformowała nas, że dzieci wyraziły chęć odwiedzenia naszej jednostki, co stanie się w najbliższym czasie - mówi Sławomir Krupczak, Komendant Gminny OSP Korsze.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5