Nasze sportsmenki górą!

2019-11-15 11:00:00 (ost. akt: 2019-11-15 11:33:48)

Autor zdjęcia: Edyta Pawlaszek

12 listopada odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt w Starym Dłutowie.
Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej w Korszach: Maja Czepanko (c), Aleksandra Sochacka, Natalia Piotrowska, Oliwia Augustyniak, Martyna Kurcinowska, Magda Truchan, Julia Hinowska, Nicola Kołsut, Kamila Obolewicz, Maja Bogusz. Trener: Andrzej Bukiejko.

W turnieju wystartowało sześć drużyn. Bardzo dobrze zaprezentowały się piłkarki z Korsz, zaliczając wygrane po 1:0 z SP Stare Dłutowo i SP Miłki w rozgrywkach w grupie, mecz półfinałowy 2:0 z SP Mroczno. W meczu finałowym przegrały dopiero po serii rzutów karnych z reprezentacją SP 4 z Ostródy. Walka trwała do ostatniej sekundy i zwycięstwo było tak blisko... W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis.

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Korszach zdobyły ostatecznie II miejsce. Wyróżnienie za najlepszą zawodniczkę turnieju otrzymała Martyna Kurcinowska. Brawo Dziewczęta! Dla nas i tak jesteście wygrane!

Andrzej Bukiejko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: news

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5