Były piłkarz MKS-u rozgrywa mecz o życie

2019-10-25 15:30:00 (ost. akt: 2019-10-25 15:56:30)
Z pomocą choremu koledze ruszył m.in. społecznik Jacek Szwark (z lewej)

Z pomocą choremu koledze ruszył m.in. społecznik Jacek Szwark (z lewej)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Jego koledzy twierdzą, że był trudnym rywalem i nigdy na boisku nie "odstawiał" nogi. Teraz czucie w nogach odbiera mu rzadka choroba. Na szczęście Marek Fornal nie walczy z przeciwnościami sam. Dzięki ludziom o dobrych sercach ruszyła już fala pomocy.
Z apelem o pomoc w mediach społecznościowych zwrócił się Jacek Szwark, znany lokalny społecznik. — Marek leży obecnie na oddziale hematologii Polikliniki MSWiA w Olsztynie. Na początku tego roku zachorował na zespół POEMS. Stracił czucie w nogach od kolan w dół. Choroba powoli odbiera mu czucie w rękach — opowiada mieszkaniec Sątoczna.

Twa już zbiórka na portalu zrzutka.pl. 3 listopada, dzięki zaangażowaniu Jacka Szwarka, piłkarzy MKS-u i burmistrza Korsz w Hali Sportowej zostanie zorganizowany piłkarski turniej. To wydarzenie nie jest przypadkowe. Marek Fornal, to były piłkarz korszeńskiej drużyny. — Jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi, był niezwykle trudnym i wymagającym rywalem. Tym razem rozgrywa mecz o najwyższą możliwą stawkę. Aby wygrać tę nierówną walkę, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, która zdecydowanie przewyższa możliwości Marka. Pokażmy, że jesteśmy jedną wielką sportową rodziną, na którą zawsze może liczyć — zachęcają przedstawiciele klubu. Dochód z biletów z sobotniego meczu MKS Korsze - Stomil II Olsztyn zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Marka. Wejściówki będą dostępne w cenie 5 zł i 10 zł, a posiadacze tych droższych wezmą udział w losowaniu nagród. — Dodatkowo, gdyby ktoś chciał darować trochę więcej pieniążków, będzie można je wrzucić do "puszki", którą będą mieli kasjerzy. Apel z naszej strony do osób stojących "za płotem". Wiemy znakomicie, że większość z Was stoi za ogrodzeniem od lat. Zapraszamy jednak do "zobaczenia" stadionu "od środka". Swoją obecnością pomożecie nie tylko naszym zawodnikom, ale przede wszystkim Markowi, o którego zdrowie walczymy jak możemy i mamy nadzieję, że również się przyłączycie — apelują piłkarze. Mecz odbędzie się 26 października o godz. 15.00 na stadionie w Korszach.

Na facebookowym profilu MKS-u ruszyły już licytacje na rzecz Marka. Wśród wystawionych przedmiotów można znaleźć m.in. koszulkę AC Milan z autografem Krzysztofa Piątka, koszulkę Lechii Gdańsk i Arki Gdynia z podpisami zawodników sezonu 2017/2018. Swoje gadżety przekazał też ligowy rywal "zza miedzy" drużyny z Korsz - Granica Kętrzyn. — Uważamy że środowisko sportowe powinno trzymać się razem i dlatego przeznaczamy zestaw kibica na licytację. Koszulka meczowa, bluza, szalik i plecak — poinformowali na swoim facebooku kętrzynianie. Tam też trwa licytacja zestawu.

Przysłowiowe "kciuki" za Marka trzymają też znani sportowcy. — Ty musisz trzymać "rurę" i tego ci życzę. Gaz do dechy. Walcz i nie poddawaj się. Zwycięscy są zawsze tymi, którzy naciskają najmocniej. Życzę ci, żebyś dał radę — zwrócił się do byłego piłkarza Krzysztof Hołowczyc.

Dochód z wszystkich akcji zostanie przeznaczony na leczenie Marka, m.in. chemioterapię. — Jesteśmy małym społeczeństwem. Żyjemy w małym mieście. Nie możemy pozostać obojętni, jeżeli ktoś z naszego otoczenia potrzebuje pomocy — dodaje Jacek Szwark.

Zespół POEMS to bardzo rzadka odmiana szpiczaka plazmocytowego (nowotwór układu krwiotwórczego). Objawia się m.in. tym, że uszkodzeniu ulegają zarówno nerwy ruchowe jak i czuciowe. Początkowo uszkodzenie dotyczy dystalnych części kończyn, ale stopniowo postępuje w kierunku dogłowowym. Powiększeniu ulegają niektóre narządy (m.in. wątroba, węzły chłonne). Pojawiają się też zmiany skórne.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2809623 | 79.184.*.* 25 paź 2019 16:35

    Trzymaj się dzielnie chłopaku i nie poddawaj, trzymamy kciuki!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5