Podróżowali szlakiem zabytków i kurortów

2019-06-11 12:28:57(ost. akt: 2019-06-11 13:10:15)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował wycieczkę do Druskiennik i Wilna na Litwie. Trzydniowa wyjazd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Druskienniki, które są naszym wschodnim, bliskim i zielonym sąsiadem. Jest to jedno z największych i najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych na Litwie oraz w tej części Europy. Druskienniki są przepięknie położonym miasteczkiem nad Niemnem, pośród ogromnej ilości lasów i jezior, nasycone są tlenem oraz wszechobecną zielenią. Jednym z najsłynniejszych kuracjuszy był Józef Piłsudski, który tak bardzo pokochał lokalny, łagodny mikroklimat, że w pobliskiej okolicy posiadał swój dom.

Uczestnicy wycieczki spacerem z przewodnikiem zwiedzili miasteczko. Część osób popłynęła statkiem po Niemnie do Liszkiawy gdzie zwiedziła zabytkowy kościół i muzeum. Chętni zażywali kąpieli w Aquaparku Druskienniki. Następnie udaliśmy się na nocleg do Hotelu w Wilnie.

Kolejne dni przeznaczone były na zwiedzanie Wilna. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe kościoły, cmentarze (na Rossie, na Antokolu), urokliwe wileńskie zakamarki i uliczki. Oprócz tradycyjnych ścieżek zwiedzania uczestnicy podziwiali widok z góry trzech krzyży, z wieży telewizyjnej i odwiedzili domek gdzie mieszkała Św. Faustyna Kowalska. W ostatnim dniu nie zabrakło również zakupów w hali targowej gdzie można było nabyć lokalne specjały kulinarne i pamiątki.

Organizujemy kolejną wycieczkę do Wilna w dniach 30-31 sierpnia 2019. Zachęcamy do uczestnictwa.


Tekst i fot.: MOK Korsze


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5