"Muzyka naszych dziadków"

2014-09-14 22:36:19(ost. akt: 2014-09-14 22:41:22)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

W ramach projektu „Młody Kolberg” realizowanego przez Fundację im. Komeńskiego z okazji roku Oskara Kolberga Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała wystawę „Muzyka i instrumenty naszych dziadków”.
Na wystawie prezentowane są instrumenty muzycznych, które poszły lub idą w zapomnienie. Są to między innymi akordeony, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających bibliotekę. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają płyty gramofonowe inaczej zwane winylowe, które kiedyś były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych.

Oglądając popularne krążki mała Zuzia poprosiła o włączenie adapteru. Dziecko nie mogło uwierzyć, że na czarnym krążku zapisana jest muzyka czy piosenka. Na wystawie jest i magnetofon czterościeżkowy którego naprawy podjął się nasz czytelnik. Wszystkich, którzy posiadają stare instrument muzyczne i chcieliby pokazać je innym, prosimy o wypożyczenie ich na naszą wystawę. Za co z góry serdecznie dziękujemy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: biblioteka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5