Bajkowo i słonecznie w Korszach

2014-06-05 23:17:44(ost. akt: 2014-06-05 23:19:49)

Autor zdjęcia: Agnieszka Karusewicz i Krzysztof Dzięgielewski

1 czerwca na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbył się „Dzień Dziecka”. Imprezę dla małych mieszkańców naszej gminy zorganizowali: Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”.
Wspólnie bawiło się ponad 300 osób

Do Korsz przybyły dzieci z całej gminy. W ramach połączenia „Dnia Dziecka” z „Kulturalną Sobotą z MOK” dzieciom z terenów wiejskich został zapewniony transport do Korsz. Autobusy szkolne od godz. 13.30 systematycznie dowoziły najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Swoje zainteresowanie wykazali również dorośli, którzy przybyli bawić się ze swoimi dziećmi, wnuczętami. Na placu wspólnie bawiło się ponad 300 osób. Świętowaniu sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

Bogaty program artystyczny

Punkt godzina piętnasta Organizatorzy otworzyli imprezę. Życzyli dobrej zabawy i wielu pozytywnych doznań. Następnie prowadząca zabawę Agata Gołaszewska zapowiedziała występ duetu klaunów z Kaczego Bagna Miejsca Inicjatyw Twórczych. Barwnie przebrane postacie na szczudłach zabawiały dzieci i zgromadzoną publiczność. Kolejny występ miał charakter lokalny. Na scenie zaprezentowali się nauczyciele oraz dyrekcja z Zespołu Szkół w Garbnie. Aktorzy przedstawili bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Nauczyciele w bardzo atrakcyjny sposób zaprezentowali dzieciom znaną od pokoleń historię o królewnie i krasnoludkach. W bajkowy świat wprowadzała również piękna scenografia i stroje. Nie obyło się także bez konkursów dla dzieci i całych rodzin. Pół godziny dobrej zabawy z konkursami i nagrodami to atrakcja, którą poprowadziła Zofia Janczewska. Na deskach korszeńskiego miejsca spotkań przedstawienie teatralne pt. „Złota Rybka” wystawili aktorzy Teatru Art.-Re z Krakowa. Program uwieńczyły zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Tanecznym krokiem na scenie prezentowały się zespoły „Aero” i „Jump”. Taneczne występy były przeplatane występami wokalnymi dzieci i młodzieży z koła wokalnego. Swój debiut tego dnia miała grupa taneczna działająca przy Świetlicy Wiejskiej w Garbnie a prowadzona przez instruktor MOK Agnieszkę Karusewicz. Młodzi tancerze prezentowali rożne style tańca. Zajęcia w Garbnie odbywają się w każdą środę o godz. 15.00.

Stoiska tematyczne i bajkowe postacie

Ciekawą atrakcją były stoiska tematyczne. Malowanie twarzy, bańki mydlane, balony ze szczęśliwymi losami i słodyczami, własna kompozycja sałatek owocowych, grill to propozycje, jakie przygotowali Organizatorzy. Dzieci szturmowały wszystkie stoiska. Szczególną frajdą była możliwość przygotowania według własnego uznania sałatki owocowej. Truskawki, brzoskwinie, banany, jabłka, kiwi, arbuzy, gruszki, winogrona, nektarynki, pomarańcze to owoce, które były do dyspozycji dzieci zupełnie za darmo. Nasi milusińscy twórczo podeszli do tematu i z wielki zaangażowaniem i radością komponowali swoje owocowe rarytasy. W nagrodę każdy mógł zjeść przygotowaną przez siebie sałatkę.

Po placu ze słodkościami przechadzały się trzy bajkowe postacie. Panie z Klubu Seniora „Bratek” obdarowywały wszystkie napotkane dzieci cukierkami i lizakami. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z grilowanymi kiełbaskami. Każde dziecko za darmo otrzymało kiełbaskę oraz picie. Dmuchańce, trampolin, wata cukrowa i popcorn to odpłatne atrakcje, z których również korzystali uczestnicy zabawy.

Dziękujemy i zapraszamy

Świętowanie zakończyło się o godz. 18.30. Dzieci z miłymi wrażeniami udały się do swoich domów. Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze instytucje i organizacje. Przedsięwzięcie finansowo wsparła Gmina Korsze.

Tomasz Lenkowski dyrektor MOK

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jod #1415220 | 195.136.*.* 11 cze 2014 13:03

  Jak widać nie każdy bo ty nie zostałeś/aś

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. vau #1414442 | 78.30.*.* 10 cze 2014 11:28

  Widocznie każdy buc może zostać teraz dyrektorem. Jaki pan taki kram

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kik #1413282 | 195.136.*.* 8 cze 2014 18:17

  MOK w Korszach jest ok!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. anielka #1412419 | 80.52.*.* 7 cze 2014 12:15

  Mi sie podoba co robi dyrektor jego działania są widoczne na tle innych gmin np. Reszka środków dzieje síę sporo więcej pokory pseudoredaktorzy którzy niczym síę nie ustawili tylko wstyd przynoszą.zazdrość i nie spełnione ambicją oto co myślę wywodzący jakiejś redaktorowi w tych czasach każdy może założyć stronę i nazwać síę ojcem dyrektorem naczelnym ale za tymi sloganami jest pustka

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 5. do bola #1411672 | 88.156.*.* 6 cze 2014 13:38

  Redaktor naczelna telewizji mazurskiej w sposób dla mnie bardzo przekonujący wyjaśniła na portalu "info-racje" dlaczego współpraca z jednostkami podlegającymi burmistrzowi Korsz (d0 których należy też MOK) jest taka zła. Gdybyś to przeanalizował i zrozumiał - na pewno nie pisałbyś bzdur. Pisanie "Korsze są z Ciebie dumne" jest zwykłym nadużyciem. Pisz za siebie, a nie za innych. Już sama współpraca szefa MOK-u z panem, który w jednej z gazet powiatowych został określony jako "pierwszy szkodnik dziennikarski powiatu (...), który zasłużył się wybitnie w publikowaniu wielu nieprawdziwych informacji" jest według mnie skandalem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5