Każdy dzień, to Dzień Ziemi

2018-05-14 12:44:24 (ost. akt: 2018-05-18 21:19:38)
Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kiwitach przygotowali  montaż słowno-muzyczny o naszej planecie i potrzebie dbania o jej stan i kondycję.

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kiwitach przygotowali montaż słowno-muzyczny o naszej planecie i potrzebie dbania o jej stan i kondycję.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Planeta Ziemia to najcenniejszy dar jaki otrzymali ludzie od matki Natury – bezcenny bo oznacza życie. Dbając o środowisko naturalne przedłużamy swoje istnienie.
Z okazji Dnia Ziemi, który przypadał 22 kwietnia, uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kiwitach, pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Marioli Pryszlak, przygotowali montaż słowno-muzyczny o naszej planecie i potrzebie dbania o jej stan i kondycję. Na wstępie w kilku zdaniach pani Mariola oraz jeden z uczniów przypomnieli historię powstania święta Ziemi. Potem głos zabrały pierwszaki prezentując inscenizację proekologiczną – „Kto ma olej w głowie” oraz wierszyki przeplatane „Piosenką ekologiczną”. Krótki quiz przeprowadzony wśród wszystkich klas obecnych na apelu pokazał, że uczniowie z uwagą śledzili program przygotowany przez najmłodszych. Na zakończenie wszyscy z dużym entuzjazmem odśpiewali „Piosenkę ekologiczną” inscenizując jej treść.

Planeta Ziemia sama nie zawsze potrafi obronić się przed głupotą ludzi, ale mając takich pomocników wśród starszych i młodszych ma większe szanse na czystą wodę, powietrze i glebę. Żeby poprzeć słowa czynami padło zobowiązanie dbania o porządek wokół nas.
Zespół ds. Promocji Szkoły


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: izaagkarczewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5