Robert Lewandowski byłby usatysfakcjonowany

2016-10-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-06 14:35:43)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W sobotę, 24 września, na boisku Zespołu Szkół w Kiwitach odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej (MTPN). W ramach trwającej już ponad rok współpracy sportowej rywalizowały ze sobą drużyny piłkarskie z Kiwit, Żegot oraz Lidzbarka Warmińskiego i Kaliningradu.
Organizatorami spotkania byli: Zespół Szkół w Kiwitach, Gminny Klub Sportowy „Delta” oraz Gmina Kiwity, zaś ze strony rosyjskiej Paweł Naumow. Drużyny rywalizowały w dwu kategoriach: uczniowie z klas IV-VI (szkoły podstawowe w Żegotach, Kiwitach i Kaliningradzie) i dorośli, czyli 18+ (reprezentanci Kiwit, Lidzbarka Warmińskiego i Kaliningradu).

Niedzielne rozgrywki obserwowałam z zapartym tchem - na boisku panowała iście mundialowa atmosfera. Zawodnicy młodszej grupy nie ukrywali emocji – radosne okrzyki podczas każdego gola, łzy z powodu strzelenia „samobója” i bolesnych upadków, efektowny „taniec z piłką” Zuzi Baraniak, zacięta gra braci Maruszczak i Mateusza Markowskiego. U dorosłych (chciałoby się powiedzieć:”Takie fajne chłopaki...”) podziwiałam doświadczenie, determinację w osiągnięciu celu oraz zachowanie zasady Fair Play. Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk dyrektor Zespołu Szkół w Kiwitach, Ireny Borsuk oraz zastępcy wójta Gminy Kiwity, Jacka Pawlika, puchary i dyplomy. Korzystając z okazji, chciałabym przekazać młodszym zawodnikom pewną refleksję: kochani, Robert Lewandowski zaczynał piłkarską karierę mniej więcej w Waszym wieku. Nie zmarnujcie talentu, doskonalcie sztukę gry tej pięknej dyscypliny sportu.


Wyniki turnieju
I - uczniowie ze szkół podstawowych w Żegotach i Kiwitach,
II - młodzi zawodnicy ze szkoły podstawowej w Żegotach,
III - dorośli reprezentanci ze szkoły podstawowej w Kiwitach,
IV- drużyna z Kaliningradu.

Barbara Kułdo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5