Piknik pod gwiazdami na zakończenie projektu

2016-08-05 12:17:53 (ost. akt: 2016-08-09 09:06:02)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

- Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam przy pracach związanych z projektem. Teraz jest tu pięknie, ale nie poddajemy się i dalej będziemy działać - powiedziała Wanda Harań, prezes stowarzyszenia Czarny Kierz podczas "Pikniku pod gwiazdami". Projekt kosztował 9,4 tys. złotych i obejmował prace melioracyjne przy świetlicy wiejskiej.
O stowarzyszeniu Czarny Kierz pisaliśmy już w ubiegłym roku, gdy udało się wyremontować świetlicę wiejską i wyposażyć ją w komputery.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Czarny Kierz dumą Gminy Kiwity

Czarny Kierz dumą Gminy Kiwity

To centrum życia wsi jest chętnie wykorzystywane przez mieszkańców, teraz także zimą, bo dzięki pomocy gminy wyposażone zostało w centralne ogrzewanie. Jednak to nie koniec działań stowarzyszenia. W sobotę, 30 lipca odbył się "Piknik pod gwiazdami" zorganizowany na zakończenie kolejnego projektu.

Po deszczu podwórze zamieniało się w błotne bajoro, ale teraz ma się to zmienić. Wymieniono rynny, poprowadzono dreny do pobliskiego stawu, który także uporządkowano, parking i podjazd wyrównano kamieniami, a teren świetlicy ogrodzono drewnianym płotem. Koszt inwestycji to blisko 10 tys. złotych, ale byłby on znacznie wyższy, gdyby nie wspólne, społeczne działania samych mieszkańców.


Na spotkaniu obecni byli wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, wicewójt Jacek Pawlik i radny Dariusz Nowak. Gości powitała Wanda Harań, która wręczyła osobom pomagającym w realizacji projektu drobne upominki. Głos zabrał także wójt, który złożył mieszkańcom wsi podziękowanie i pogratulował niezwykłej aktywności, zapowiadając jednocześnie, że wieś dalej może liczyć na jego wsparcie.

Przekazał także sadzonkę dębu, który następnie wspólnymi siłami został posadzony na terenie przylegającym do świetlicy. Grill i zabawa trwały do późnych godzin nocnych.

Kamil Onyszk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cleo #2047352 | 188.146.*.* 17 sie 2016 09:09

    A może pani prezes jest za ostra? Wygląda mi na lisicę...stąd te trutnie...

    odpowiedz na ten komentarz

  2. leo #2046449 | 185.140.*.* 15 sie 2016 11:44

    Brawo dla tych co chcą coś zrobić dla społeczności a wstyd dla trutni co się z boku przyglądają.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5