Festiwal piosenki w Krekolandii

2016-05-25 11:16:09(ost. akt: 2016-05-25 12:00:27)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Blisko 300 osób bawiło się w ubiegłą sobotę, 21 maja w Krekolach podczas Festiwalu Piosenki Amatorskiej. To już ósma edycja imprezy zorganizowanej przez stowarzyszenie "Łańcuch Wzajemności".
Na scenie "Krekolandii" wystąpiło 23 solistów i jeden duet. Jury w składzie: przewodniczący Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zygmunt Zbigniew Pampuch oraz Jadwiga Steć, Teresa Jodko, Marta Kosmala i Ewa Harhaj miało trudne zadanie przy wyborze pierwszych miejsc, gdyż wszyscy występujący prezentowali bardzo wysoki poziom. W grupie przedszkolnej wystąpiło troje solistów i wszyscy oni otrzymali I miejsca równorzędne. Byli to: Klara Magda Kuzia, Janek Klepacki i Tomek Romejko. W grupie szkoła podstawowa klasy I – III najwięcej punktów i I miejsce otrzymała Małgosia Głodowska. Grupa wiekowa klasy IV – VI była najbardziej liczna i w tej grupie I miejsce otrzymała Alicja Czyrko, a specjalne wyróżnienie otrzymała Kinga Pełka.

Janek Klepacki zaśpiewał piosenkę Witajcie w naszej bajce

W grupie gimnazjum nagrodzono Dawida Kaczyńskiego, a wśród dorosłych Panią Sylwię Kuzia.

Nagrodę publiczności otrzymał duet „Karolinki” Karolina Tkaczuk i Karolina Mazurek.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce otrzymał Dawid Kaczyński. Wszyscy inni uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ grupy tanecznej „Blask Reaktywacja”, prowadzonej przez Krystynę Grabińską. Kamila Paukszto, Katarzyna Lijewska-Oleksiak, Ewa Przytuła, Katarzyna Zakrzewska, Beata Tarasewicz, Agnieszka Białuska oraz Edyta Grześko-Woźnicka dały żywiołowy pokaz niezwykłych umiejętności tanecznych. Układ „Taniec i bębny” w choreografii Larysy Grabińskiej, dziewczyny wykonały wspólnie z reprezentacją Lidzbarskich Bębniarzy, Kamilem Onyszk i Kamilem Baur.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Piosenka jest dobra na wszystko – Festiwal Piosenki Amatorskiej” jest Grażyna Przytuła, sekretarz stowarzyszenia.

Festiwal połączony był z obchodami 10-lecia współpracy Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” z organizacjami innych krajów, której motywem przewodnim było 25-lecie podpisania między Polską a Republiką Federalną Niemiec, traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z Niemcami. Działanie to było wspierane działaniami projektowymi „W Europie – bliżej siebie” przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wójta Gminy Kiwity oraz „Powiat Lidzbarski atrakcją dla turystów” wspieranym przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim.

GrażynaPrzytuła/OK


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2002485 | 95.160.*.* 31 maj 2016 21:22

    nie polecam wszyscy pijani jak zwykle .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5