PIŁKA SIATKOWA. Młodzicy z Ostródy najlepsi w niepodległościowym turnieju, Kętrzyn też na podium

2023-11-30 12:00:00(ost. akt: 2023-11-30 09:54:45)

Autor zdjęcia: MOSiR Kętrzyn

Reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie zwyciężyła w Turnieju Piłki Siatkowej Młodzików z okazji Narodowego Święta Niepodległości. MVP turnieju został zawodnik SMS-u - Karol Smoliński.
W zawodach, które odbyły się 25 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie wystartowało sześć zespołów. W rywalizacji wzięły udział drużyny z Białegostoku, Kętrzyna, Olsztyna, Ostródy i Suwałk. Młodych siatkarzy podczas otwarcia turnieju przywitał Karol Lizurej – zastępca burmistrza Kętrzyna.

W finałowej rozgrywce młodzicy z Ostródy pokonali 2:0 Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze – MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w pojedynku o najniższy stopień podium pokonali Białostocką Akademię Siatkówki. 5. miejsce zajął AZS Olsztyn, a ostatnią lokatę drugi zespół SUKSS Suwałki.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA (w nawiasie najlepszy zawodnik zespołu)
1. SMS Ostróda (Szymon Gutowski)
2. SUKSS Suwałki 1 (Miłosz Milewski)
3. MKS MOSiR Kętrzyn (Franciszek Domański)
4. BAS Białystok (Michał Dudziński)
5. AZS Olsztyn (Hubert Ziajka)
6. SUKSS Suwałki 2 (Bartosz Wiśniewski)

MVP TURNIEJU – Karol Smoliński

- Wszystkim zespołom dziękujemy za przyjazd do Kętrzyna i udział w turnieju, a młodzikom z Ostródy gratulujemy zwycięstwa - podsumowuje Krzysztof Krupienik, dyrektor kętrzyńskiego MOSiR-u, który był organizatorem turnieju.