Policjanci podsumowali działania w okresie Wszystkich Świętych

2023-11-04 14:13:43(ost. akt: 2023-11-04 14:21:26)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Podczas działań „Wszystkich Świętych 2023” w okolicach cmentarzy można było zobaczyć więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze kierowali ruchem oraz dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W powiecie kętrzyńskim pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych.
We wtorek 31 października o godz. 17:00 policjanci kętrzyńskiej „drogówki” w miejscowości Rodele w gm. Barciany zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mercedesem. Za kierownicą auta siedziała 19-latka, która jak się okazało, kierowała autem pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo kobieta, odpowie przed sądem.

- Za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - przypomina asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

W środę 1 listopada kwadrans po godz. 2:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów odebrał zgłoszenie, że na trasie Skierki - Moruny w gm. Barciany auto osobowe uderzyło w drzewo. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że autem kierowała 20-letnia kobieta, która zabrała samochód bez zgody i wiedzy właściciela, a następnie kierując volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Okazało się, że kobieta w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. 20-latka została przewieziona do szpitala. Nie odniosła obrażeń. Została pobrana krew do badań w celu stwierdzenia czy była trzeźwa i nie zażywała innych substancji zabronionych.

Wkrótce kobieta odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5