Dwa zdarzenia drogowe w powiecie kętrzyńskim

2023-08-11 12:30:23(ost. akt: 2023-08-11 13:22:56)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Od rana służby ratunkowe w powiecie kętrzyńskim mają ręce pełne roboty. 11 sierpnia przed południem doszło do dwóch zdarzeń drogowych.
Do pierwszego z nich doszło przed godz. 10.00 na drodze wojewódzkiej z Kętrzyna do Reszla w Pudwągach. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierująca mercedesem 68-letnia kobieta wykonując manewr skrętu w prawo wymusiła pierwszeństwo prawidłowo jadącemu fordem kierowcy - informuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.


Wypadek w Pudwągach / fot. OSP Reszel

Fordem podróżowało dwoje pasażerów. 39-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.


Wypadek w Pudwągach / fot. OSP Reszel

Na miejscu, oprócz policjantów, pracowali strażacy z JRG Kętrzyn i OSP Reszel oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.


Kolizja pod Karolewem / fot. OSP Kętrzyn

Niespełna godzinę później doszło do zdarzenia na drodze powiatowej Karolewo - Czerniki. 67-letnia kobieta kierująca nissanem "złapała" pobocze. W efekcie uderzyła w drzewo, a samochód przewrócił się na bok. Kierująca samodzielnie opuściła pojazd. Świadkowie postawili samochód z powrotem na kołach i przesunęli na bok. Na miejsce zadysponowano JRG Kętrzyn, OSP Kętrzyn, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście kierująca wyszła ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń, a całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5