Zakład Karny w Dublinach otrzymał swój sztandar

2023-05-25 16:26:09(ost. akt: 2023-05-25 17:15:23)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W Kętrzynie odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla Zakładu Karnego w Dublinach (gm. Korsze).
Uroczystości rozpoczęła msza w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Warmińsko – Mazurski Józef Górzyński. Następnie w asyście orkiestry wojskowej z Giżycka przemaszerowano do miejskiego amfiteatru.

Obrazek w tresci

Sztandar został ufundowany przez Polską Grupę Służby Więziennej – Przedsiębiorstwo Państwowe. Zgodnie z procedurą został on nadany przez Ministra Sprawiedliwości, któremu podlega Służba Więzienna. W Kętrzynie dyrektor ZK Dubliny mjr Jarosław Bas odebrał poświęcony sztandar z rąk minister Katarzyny Frydrych. — Sztandar w polskiej historii od zawsze pełni doniosłą rolę. Jest symbolem sławy wojennej, tradycji, wierności, honoru i męstwa. Przywołuje najwyższe wartości, jakimi są Bóg, honor i ojczyzna. Sztandar był i jest wyrazem najwyższego szacunku, godności, dumy i etosu zawodowego. Jego nadanie jest wielkim wyróżnieniem i dowodem szczególnego uznania za działalność na rzecz naszego kraju i jego obywateli oraz motywacją do rozwoju i dalszej pracy. Dlatego ten dzień, 23 maja 2023 roku, na zawsze zapisze się w historii Zakładu Karnego w Dublinach. To wyraz uznania i wyróżnienia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników naszej jednostki. Jestem dumny, że to mojej osobie przypadł zaszczyt jego odebrania — powiedział w swoim wystąpieniu mjr Bas.

Obrazek w tresci

— Wielkim honorem było nadanie sztandaru oraz spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej. Sztandar to podniesienie rangi jednostki, to znak rozpoznawczy każdej służby, to także zobowiązanie do dbałości o najwyższe idee i wartości — podkreśliła minister Katarzyna Frydrych.

Obrazek w tresci

W wydarzeniu uczestniczył również Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. — My funkcjonariusze Służby Więziennej służymy Polsce, służymy państwu, służymy społeczeństwu. Na co dzień zapewniamy ład i porządek w więzieniu, chronimy społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, ale także resocjalizujemy. Jestem przekonany, że słowa wyszyte na przepięknym sztandarze: Bóg, Honor, Ojczyzna będą dla was motywacją i inspiracją do dalszej wyjątkowej, niełatwej służby, jaką na co dzień pełnicie w Zakładzie Karnym w Dublinach. Dziękuję jednocześnie za wasze oddanie, poświęcenie i codzienny trud — zwrócił się do zgromadzonych gen. Andrzej Leńczuk.

Obrazek w tresci

Dzień później podobna uroczystość odbyła się w Bartoszycach, gdzie sztandar przekazano dla Zakładu Karnego w Kamińsku.

Obrazek w tresci

Wojciech Caruk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5