Leśne gotowanie w Wilczym Szańcu

2023-05-20 08:00:00(ost. akt: 2023-05-20 09:16:20)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ok. 3 tysięcy osób bawiło się w Wilczym Szańcu na Powiatowej Majówce. Kulinarnymi zdolnościami dzieliły się m.in. gospodynie z KGW. Degustatorzy mogli oddać głos na najsmaczniejsze potrawy. Zabawie towarzyszyło zwiedzanie kwatery Hitlera.
Dobra kuchnia oparta o dary lasu, konkurs kulinarny, warsztaty grillowania, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, muzyka, zwiedzanie Wilczego Szańca - tak w skrócie wyglądała sobotnia Powiatowa Majówka Zdrowo na Ludowo "Leśne Gotowanie z KGW" oraz Noc Muzeów. - To już druga edycja. Cieszę się, że mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego oraz goście zaszczycili nas tak liczną obecnością. Imponująca frekwencja osiągnęła poziom niemal 3 tys. osób. Było dużo energii, dobrej kuchni i pozytywnych emocji - relacjonuje Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, dziękując za pomoc gospodarzom gierłoskiego obiektu - Nadleśnictwu Srokowo. - Udostępniliśmy obiekt w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. Tego dnia zwiedzanie, nasi przewodnicy, audioprzewodniki były bezpłatne. Odwiedzający mogli zobaczyć, jak nasz obiekt się zmienia - mówi nadleśniczy Zenon Piotrowicz.

Obrazek w tresci

Wydarzenie swoim patronatem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski. - Jak jest maj, to musi być majówka. Szukałem dobrego miejsca na spędzenie majówki. Powiedziano mi, że najlepsze miejsce jest w powiecie kętrzyńskim w Gierłoży. Przyjechałem i potwierdzam - to znakomite miejsce do wypoczynku, zabawy, ale też do spędzenia Nocy Muzeów w Wilczym Szańcu - mówi Artur Chojecki.

Obrazek w tresci

O stronę kulinarną zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Łankiejm, Linkowa, Garbna, Mołtajn, Windykajm, Silca, uczniowie klas gastronomicznych Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Odwiedzający stoiska mogli oddać swój głos, na tych którzy przygotowali najlepsze potrawy. To była okazji, aby spróbować np. gulaszu z dzika, bigosu z leśnymi grzybami. Do tego ciasta, desery, soki, kompoty i nalewki.

WYNIKI:
1. miejsce - PCE Kętrzyn
2. miejsce - ZSCKR Karolewo
3. miejsce - KGW Linkowo

Obrazek w tresci

Poza konkursem warsztaty grillowania przeprowadził Uczniowski Klub Sportowy Tytan Łankiejmy i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie. Programy artystyczne zaprezentowali uczniowie ze Stowarzyszenia „Klucz”, Klub Seniora „Pod Niedźwiadkiem”, KGW „Kalinki” z Garbna, KGW „Anibabki” z Łankiejm, Chór Wrzos oraz Zespół „Echo” z Korsz.

Obrazek w tresci

Wojciech Caruk

Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia dostępna na Facebooku Gazeta w Kętrzynie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5