Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy z udziałem uczniów z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego

2023-05-09 09:00:00(ost. akt: 2023-05-09 10:12:37)

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

Już po raz czwarty odbył się w Reszlu Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie i Mazurski Park Krajobrazowy z siedzibą w Krutyni.

Pomysłodawcą Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu. Koordynatorkami Konkursu są Krystyna Bujnowska - doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz Joanna Piskosz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu.

Konkurs ma na celu uświadomienie uczniom, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska.
Konkurs cieszy się wśród uczniów i nauczycieli bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku do etapu szkolnego w lutym przystąpiło 187 uczniów z 20 szkół podstawowych na terenie powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Test IV Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas III rozwiązało w wymaganym czasie 30 minut 180 uczniów.

35 zwycięzców zmierzyło się z napisaniem testu finałowego. Jak co roku zwycięzcy otrzymali dzięki sponsorom atrakcyjne nagrody. Niewątpliwą atrakcją była wycieczka po Reszlu ze zwiedzaniem zabytków.

WYNIKI:
Mistrz - Nikola Korzeniewska (SP Nakomiady)
I Wicemistrz - Julia Kuczyńska (SP Korsze)
II Wicemistrz - Julia Hejduk (SP Kruszewiec) i Szymon Byliński (SP1 Kętrzyn)

Wyróżnienia:

Agata Majewska (SP Barciany)
Blanka Lubowidzka (SP1 Mragowo)
Aleksander Żołądek (SP Szestno)
Kacper Markowski (SP Sorkwity)
Mikołaj Pasławski (SP1 Kętrzyn)
Igor Chorążewicz (SP Warpuny)


Krystyna Bujnowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5