Wielki sukces tancerzy na międzynarodowych zawodach

2023-05-03 09:00:00(ost. akt: 2023-05-03 09:49:15)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie HipHop Mazury

Stowarzyszenie Hip Hop Mazury reprezentowało Polskę na międzynarodowych zawodach w Rydze i odniosło duży sukces! Emilia Kociałkowska z RPEKiT/Ryn i Tomasz Borowski z KCK/Kętrzyn wywalczyli II miejsce w kategorii Kids Pro 2vs2 do 18 lat.
Stowarzyszenie Hip Hop Mazury zrzesza i wspiera najzdolniejszych tancerzy z regionu organizując wiele działań i inicjatyw w tym wyjazdy na międzynarodowe wydarzenia, takie jak ostatni „wypad” do Rygi. Silnym trzonem grupy są tancerze z Kętrzyna, jednak często łączymy swoje siły z reprezentantami innych miast m.in. Igorro/Słupsk, LittleMan/Łomża, Soliwoda/Olsztyn, Emka/Ryn. To właśnie ta ekipa była wsparciem podczas ostatniego wyjazdu. Tancerze wzięli udział w międzynarodowych zawodach BREIQ zorganizowanych w Łotwie

WYNIKI:

Kids Pro 2 vs 2 do 18 lat

- 1. miejsce – „Dj Edgar” & „Slonik” - Łotwa
- 2. miejsceEmilia „Emka” Kociałkowska & Tomasz „Borowik” Borowski - Polska

Do Top 4 zakwalifikowała się również Wiktoria „Wika” Sławecka i Igor „Igorro” Bianga – połączone siły Kętrzyna i Słupska. Z udziału w finale polskich tancerzy wykluczyła łotewska grupa Factory Kingz - „Dj Edgar” i „Slonik”. Mimo dobrego przygotowania i wysokich umiejętności Polaków, nie udało się pokonać Łotyszy, którzy zawzięcie bronili się na swoim terenie w Rydze.

Pro 2 vs 2 pow. 18 lat

- 1. miejsce „Gribz” & „Justice” - Anglia
- 2. miejsce „Vicious” & „Prorock” – Kanada/Łotwa

Do Top 16 kategorii Pro dla dorosłych zakwalifikował się również Myśliwy (16 lat) i LittleMan (15 lat), tancerze którzy świadomie podnieśli sobie porzeczkę na bardzo wysoki poziom, rezygnując z kategorii Kids Pro do lat 18 (gdzie byli zdecydowanymi faworytami kategorii) i podejmując wyzwanie z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi tancerzami. Decydujące starcie w Top 16 dla Kacpra i Szymona rozegrało się z rosyjską grupą „3:16” Metal i Ukol, gdzie po zaciętej dogrywce szala przechyliła się na korzyść Rosjan.

- Tancerze z Rygi przyjęli nas bardzo ciepło, zorganizowali nocleg w studiu tanecznym „BAZA – Dance Company” w samym centrum Rygi. Atmosfera była przyjazna i życzliwa, natomiast poziom bardzo wysoki - opowiada Piotr Frąckiewicz, prezes Stowarzyszenia HipHop Mazury. - Konfrontowaliśmy swoje umiejętności z tancerzami z Kanady, Estonii, Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy czy nawet Rosji. W tym ostatnim przypadku kultura Hip Hop pokazała swoje wartości, m.in. łączenia ludzi z najróżniejszych zakątków świata bez podziału na wyznanie, narodowość, ustrój polityczny czy kolor skóry. Kultura Hip Hop jest nadal ponad wszystkimi podziałami, co było widoczne w starciach tanecznych z reprezentantami Rosji - podkreśla Frąckiewicz.

Dla młodych tancerzy każdy wyjazd jest dobrą lekcją w kwestii rozwoju osobistego. - Rozwijamy nasze umiejętności taneczne ale również światopogląd, kontakty i otwieramy się na świat. Przed tancerzami zapowiada się w najbliższym czasie kilka ważnych wyjazdów na międzynarodowe zawody. Nie chcemy zwalniać tempa i zależy nam, aby pokazać siłę i wysokie umiejętności naszych tancerz na światowej arenie. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla ewentualnych darczyńców, którzy mogą stać się wielkim wsparciem dla naszych działań, mogą zostać mecenasami utalentowanej młodzieży, która jest ambitna, posiada klarowny cel i wielkie marzenia. Wspólnie możemy spełnić te marzenia - mówi prezes. Więcej informacji można znaleźć ma Facebooku Stowarzyszenia HipHop Mazury.

red.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5