Sukces GIRII na Mistrzostwach Polski kettlebell lifting

2023-04-07 12:00:00(ost. akt: 2023-04-07 17:48:50)

Autor zdjęcia: FB Giria Kętrzyn

W dniach 1-2 kwietnia w Choroszczy obok Białegostoku spotkali się najlepsi zawodnicy z całej Polski na turnieju początkujących jak i na Mistrzostwach Polski.
Giria Kętrzyn pojechała na zawody z zawodnikami początkującymi, juniorami jak i osobami startującymi w MP w 30 osobowym składzie. Pięknie przygotowane MP to zasługa gospodarzy Fit Sparta Białystok na czele z Marcinem Fiodorowem oraz z Polską Federacją Sportów Odważnikowych.

- Jako trener i prezes Klubu jestem naprawdę dumny z postawy swoich zawodników, którzy zostawili serca na pomostach i walczyli o swoje najlepsze wyniki, wspierali się i kibicowali jak tylko mogli. Takie zachowania budują drużynę i pokazują, że Girię Kętrzyn tworzący wspaniali ludzie - komentuje Daniel Gołebiowski.

Nic dziwnego, że taka postawa przełożyła się na konkretne efekty. - Najważniejszym wyróżnieniem, wygraną jest 1. miejsce w kwalifikacji drużynowej Mistrzostw Polski kettlebell lifting! Najważniejszym, bo zapracowała na to cała drużyna. Wyprzedziliśmy drugi Kettlebell Rzeszów i trzeci Augustów, którym gratulujemy i dziękujemy za walkę. W sztafetach klubowych uplasowaliśmy się na 3. pozycji, drugi był Gdańsk, a pierwszy Rzeszów. Czekamy teraz na oficjalne powołania do kadry narodowej - relacjonuje trener.

Również w startach indywidualnych na podium nie zabrakło reprezentantów kętrzyńskiego klubu. - Nasze juniorki Zuzia Lewkowicz oraz Aleksandra Ławrywianiec zdobyły złoto i srebro w swoim starcie i pokazały, że przyszłość Girii naprawdę zapowiada się obiecująco - nie kryje radości Daniel Gołębiowski.

Mistrzami Polski w swoich kategoriach zostali: Monika Marcinkowska, Wiktoria Jabłońska, Marta Oleszczak (weteran), Jędrzej Lewandowski, Jakub Werner, Paweł Różański.
Wicemistrzostwo w swoich kategoriach zdobyli: Dawid Gołębiowski, Magdalena Oklińska, Magdalena Filipiak, Anna Wołkowska, Wiola Pochylińska (weteran). Z brązowymi medalami zawody zakończyli - Daniel Jowsa i Wioleta Pochylińska.

- Nasi zawodnicy początkujący zaprezentowali się świetnie pokazując, że w przyszłym roku zobaczymy więcej reprezentantów na najwyższym poziomie - dodaje Daniel Gołębiowski który sam w kategorii profesjonalnej wywalczył Wicemistrzostwo Polski.

red.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5