Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym

2023-03-17 13:41:07(ost. akt: 2023-03-17 13:50:42)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odkryli nową pasję - bezpieczeństwo powszechne.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym cieszyła się w ZSCKR w Karolewie ogromną popularnością. Okazuje się się coraz więcej młodych ludzi z naszej szkoły interesuje się tym zagadnieniem i posiada dużą wiedzę.

Obrazek w tresci

Do szkolnego etapu zgłosiło się 40 uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym 50 pytań. Jak mówi opiekun i organizator I etapu, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Piotr Kwiatkowski, poziom był wysoki i wyrównany. Awans do kolejnego etapu olimpiady otrzymali: Bartosz Tyszkiewicz - uczeń klasy IV BTH oraz Szymon Alot uczeń klasy I PT.

3 marca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym dla szkół ponadpodstawowych. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i jako zespół zajęli zaszczytne drugie miejsce ustępując nieznacznie tylko uczniom ze szkoły mundurowej “Feniks”. Jest to wielki sukces, tym bardziej, że pytania dotyczyły bezpieczeństwa międzynarodowego, krajowego, wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpieczeństwa obronnego kraju i struktury wojskowości. Tym bardziej należą się wielkie brawa Szymonowi i Bartoszowi.

Janina Fąderska
Piotr Kwiatkowski
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5