Dzień Czytania Tolkiena w Tołkinach

2023-03-17 07:08:21(ost. akt: 2023-03-17 13:38:41)
Gandalf i Bilbo to jedni z najbardziej lubianych bohaterów uniwersum Tolkiena

Gandalf i Bilbo to jedni z najbardziej lubianych bohaterów uniwersum Tolkiena

Autor zdjęcia: Pixabay

W sobotę, 18 marca o godz. 12.00 odbędzie się Dzień Czytania Tolkiena. Wielbiciele twórczości najpopularniejszego autora fantasy w historii spotkają się w kościele pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Tołkinach.
Tegorocznymi gośćmi będą: Kacper Pochopień, który zdradzi nam sekret na temat tego, jak kupować tolkienalia, żeby nie zbankrutować i dlaczego warto czytać Tolkiena, Ryszard "Galadhorn" Derdziński, który ONLINE zaprezentuje wykład na temat postępów w swoich badaniach #TolkienAncestry i opowie o niedawnej premierze książki "Natura Śródziemia". Gościem będzie także Cezary Frąc wybitny polski tłumacz, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat specyfiki tłumaczenia dzieł Tolkiena. Spotkanie zakończy się anielskim śpiewem Mary Niewalda, która wykona dla nas aranżacje pieśni J.R.R. Tolkiena.

Głównym organizatorem jest Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Kolejny raz patronatem honorowym wydarzenie objęła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, a także Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu, Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach i Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena jest obchodzony przez jego fanów na całym świecie 25 marca.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5