Audiofoniczna "Pętla" na podstawie prozy Marka Hłaski. Nietypowy spektakl w Kętrzyńskim Centrum Kultury

2023-03-14 08:42:19(ost. akt: 2023-03-14 09:30:56)

Autor zdjęcia: materiały Organizatora

W czwartek, 16 marca o godz. 18.00, na scenie Kętrzyńskiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć, a w zasadzie bardziej... usłyszeć, spektakl audiofoniczny "Pętla".
- Spektakl audiofoniczny jest nowatorską formą sceniczną, w której akcent położony jest nie na obraz, lecz generowane na żywo wrażenia dźwiękowe, mające na celu stymulowanie wyobraźni odbiorcy. W tym sposób, wspólnymi siłami artystów i widzów, powstaje unikatowe doświadczenie, które nazwałem słuchowizją - mówi Tomasz Chlewiński, pomysłodawca przedsięwzięcia. - "Pętla" jest naszą pierwszą próbą w tym zakresie. Realizowana była od początku do końca kętrzyńskimi siłami - z wydatną pomocą doświadczonego aktora, lektora filmowego i reżysera Marka Ciunela (z pochodzenia kętrzynianina) oraz przy wsparciu Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego spektaklu, serdecznie dziękuję - dodaje.

"Pętla" oparta jest na motywach opowiadania Marka Hłaski. Spektakl będzie połączony z premierą pierwszego audiob0ooka nagranego w studio nagrań Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

REŻYSERIA: Marek Ciunel, Tomasz Chlewiński
SCENARIUSZ: Tomasz Chlewiński
MUZYKA: Paweł Nałysnik
OBSADA: Magdalena Witek, Tomasz Chlewiński, Mariusz Hartel, Maciej Lipiński.

O bezpłatne wejściówki należy pytać w kasie Kina "Gwiazda" w godz. 14.00-21.00

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5