Gdzie i jak świętować Dzień Kobiet w powiecie kętrzyńskim?

2023-03-04 08:00:00(ost. akt: 2023-03-04 09:51:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Już za kilka dni przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na przestrzeni lat obchodzony on był na wiele sposobów. Aby uczynić ten czas szczególnie wyjątkowym specjalne oferty przygotowały instytucje kultury powiatu kętrzyńskiego. Świętować będzie można również na sportowo.
Kętrzyn

Dzień Kobiet 2023 w Kętrzynie można świętować... już teraz. 28 lutego w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie w Loży odbył się wernisaż wystawy fotografii. Swoje prace zaprezentowała rodowita kętrzynianka, obecnie mieszkanka Olsztyna, Izabela Nowakowska. Dyrektor MBP Małgorzata Margas podczas otwarcia zauważyła, że tym wydarzeniem zainaugurowano w Kętrzynie obchody kobiecego święta. Nic dziwnego - Izabela Nowakowska pod wystawowym szyldem "Spojrzenie" zaprezentowała różnorodne efekty swojej współpracy z modelkami. Ekspozycję można oglądać do połowy kwietnia.

Swoją ofertę z okazji Dnia Kobiet ma Kino Gwiazda. W kasie kina panowie mogą zakupić swoim paniom voucher prezentowy, który będzie ważny 3 miesiące od daty zakupu. Ci, którzy zdecydują się na świętowanie w weekend i dni poprzedzające tę wyjątkową datę mogą wybrać się na wyświetlane w tym czasie filmy. "Wieloryb" to dramat kultowego już reżysera Darrena Aronofsky'ego. Otrzymał trzy nominacje do tegorocznych Oskarów, m.in. Brendan Fraser jest jednym z pretendentów do nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Główny bohater, cierpiący na poważną otyłość nauczyciel angielskiego, próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką. Filmem skierowanym bardziej do kobiet być może jest romans "Heaven in Hell" z Magdaleną Boczarską oraz znanym z serii "365 dni" Simonem Susinną. Na ekranie partnerują im m.in. Sebastian Fabijański i Janusz Chabior, Informacje o repertuarze i cenach biletów można znaleźć na stronie internetowej www.kino.ketrzyn.pl.

Na 8 marca Kętrzyńskie Centrum Kultury proponuje wyjątkowy koncert Krzysztofa Prusika, zwycięzcy trzeciej edycji programu rozrywkowego The Voice Senior. To wokalista, który zdecydowanie podbił serca Polaków. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął jako młody chłopak - dostał się do Operetki w Warszawie, a śpiewu uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej. Następnie współpracował z Filharmonią i koncertował w całej Polsce wystawiając spektakle operowe, żeby w końcu zasilić chór Teatru Wielkiego. Prusik od zawsze marzył o estradzie i śpiewaniu muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się 8️ marca (środa) o godz. 18:00 i 20.00 w Kinie "Gwiazda". O bezpłatne wejściówki należy pytać w kasie Kina Gwiazda w godz. 14.00-21.00. Ilość jest ograniczona.

Przed koncertem, o godz. 17.00, będzie można zawitać do Galerii RastArt w Punkcie Informacji Turystycznej przy Pl. Piłsudskiego 10/1. Wystawa "Sztuka z Importu" z kolekcji Dariusza Matyjasa to próba pokazania dokonań artystów tworzących sztukę współczesną. Ze względu na stale zmieniającą się definicję sztuki jest to temat niełatwy. Niejednokrotnie to, co do niedawna nie było uznawane za dzieło sztuki jest nim obecnie. Zaprezentowanych zostanie 40 wyjątkowych dzieł 30 artystów z 30 krajów, m.in. USA, Kanady, Kongo, Japonii, Portoryko, Wenezueli, Chile czy Iranu.

11 marca KCK wspólnie z Pracownią Magdekor - Magdalena Donat zapraszają na "Kreatywny Dzień Kobiet z Magdą Donat". Głównym tematem warsztatów jest "Wiosenna deseczka w technice mixmedia", która jest połączeniem techniki decoupage z nowymi technikami stylizacji. Warsztat skierowany jest do Kobiet w wieku powyżej 16 lat. Magdalena Donat z wykształcenia jest pedagogiem-kulturoznawcą, z pasji "artystką sztuk wszelakich". Zajęcia odbędą się o godz. 10.30 w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury (II piętro).

9 marca na scenie Kina "Gwiazda" będzie można obejrzeć spektakl komediowy "Sklep z facetami". Wystąpią: Patrycja Szczepanowska, Katarzyna Chorzępa i Piotr Wątroba. "Marzenę w dniu urodzin zostawia wieloletni partner. Jej świat ległby w gruzach gdyby nie zwariowana młodsza siostra, która ją zabiera do tytułowego Sklepu z facetami. Co z tego wyniknie? Przekonaj się na spektaklu komediowym lepszym od kabaretu!" - czytamy w opisie. Bilety do nabycia w kasie Kina "Gwiazda".

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Pań z okazji Dnia Kobiet. Rywalizować będzie sześć drużyn: Absolwentki Kętrzyn, Jurand Barciany, Aktywna Siatkówka Giżycko, Atomówki Giżycko, Belfer Szczytno oraz Feniks Lidzbark Warmiński. Zawody odbędą się 4 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego 12. Losowanie grup o godzinie 9.30. Start turnieju o godzinie 10.00.

Reszel i Korsze

Swoje propozycje na tę okazję przygotowały również inne instytucje kultury w powiecie kętrzyńskim. Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu zaprasza 12 marca o godz. 16.00 do swojej sali widowiskowej na koncert "Tych lat nie odda nikt" w wykonaniu zespołu Kwiaty Jesieni. Z kolei MOK w Korszach organizuje 10 marca o godz. 18.00 imprezę z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. W programie m.in. występy kobiecych grup tanecznych, koncert zespołu Trio Jaskulska-Dejnak-Krawczyk, karaoke oraz słodki poczęstunek. Szczegóły dotyczące kupna biletów można znaleźć na Facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zaprasza 8 marca o godz. 18.00 na kameralny koncert zespołu Czarny Ortalion.

Barciany

Mieszkanki gminy Barciany będą mogły świętować na dwa sposoby. 11 marca w Hali Sportowej odbędzie się I Halowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Natomiast 17 marca w GOK-u odbędzie się zabawa z muzyką na żywo, z koszyczkiem własnym.

Wojciech Caruk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5