Dwanaście drużyn walczyło w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn w Kętrzynie

2023-01-12 08:00:00(ost. akt: 2023-01-12 08:31:48)

Autor zdjęcia: MOSiR Kętrzyn

W sobotę, 7 stycznia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kętrzynie odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn, z m.in. Kętrzyna, Giżycka, Węgorzewa. Najlepsi jednak byli gdańszczanie.
Do rywalizacji przystąpiły ekipy: Drink Team, Chemiczni, FC Zakole, Zenit Giżycko, Patera Team Gdańsk, 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo, Czarni z Gizewa, Policja, Giżycko, Drogosze, Mundurowi oraz Kętrzyn. Turniej rozegrany był w czterech grupach, z których dwa zespoły uzyskiwały awans do ćwierćfinałów. W meczach 1/4 zobaczyliśmy jeden tie-break, który wygrała Policja z drużyną Drink Team, a w pozostałych meczach pewne zwycięstwa 2:0 odnotowali Patera Team Gdańsk, 11 MPA Węgorzewo i Zenit Giżycko.

W półfinałach padły wyniki 2:0. Patera Team Gdańsk wygrał z Policją, a Zenit Giżycko po zaciętych końcówkach w setach wygrał z 11 MPA Węgorzewo. Mecz o 3 miejsce to rywalizacja drużyn mundurowych 11 MPA Węgorzewo i Policji. Każda z drużyn bardzo chciała wygrać mecz, jednak bardziej skuteczna okazała się drużyna z Węgorzewa. Pojedynek o 1. miejsce to idealne zwieńczenie turnieju, a świetne widowisko zaprezentowały nam drużyny Patera Team Gdańsk i Zenit Giżycko. Po wielu długich wymianach oraz widowiskowych atakach w tie-breaku wygrał zespół z Gdańska.

Drużyny, które zajęły miejsca 1-4 otrzymały pamiątkowe puchary, a statuetki trafiły do najlepszych zawodników.
Najlepszy zawodnik drużyny Policji - Andrzej Mankow
Najlepszy zawodnik drużyny 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo - Grzegorz Uziałło
Najlepszy zawodnik drużyny Zenit Giżycko - Mariusz Szlejter
Najlepszy zawodnik drużyny Patera Team Gdańsk - Wojciech Małecki

- Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspaniałe widowisko oraz gratulujemy zwycięzcom - podsumowuje Krzysztof Krupienik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, który był organizatorem turnieju.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5