86-latek w koszulce i kapciach błąkał się po kętrzyńskim osiedlu

2022-11-20 09:15:04(ost. akt: 2022-11-20 09:49:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Empatią i wrażliwością na los innych wykazała się kobieta, która zauważyła błąkającego się starszego mężczyznę ubranego nieadekwatnie do pogody i wypowiadającego się nielogicznie. Mieszkanka Kętrzyna zadzwoniła pod numer alarmowy. Policjanci ustalili dane seniora. 86-latek trafiła pod opiekę rodziny.
W czwartek, 17 listopada kilka minut po godz. 6:00 zaniepokojona mieszkanka miasta poprosiła policjantów o pomoc. Kobieta zauważyła chodzącego po osiedlu starszego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało no to, że jest zagubiony. Kontakt z nim był utrudniony, dlatego wezwała na miejsce funkcjonariuszy. Mężczyzna wypowiadał się chaotycznie, nie wiedział gdzie mieszka, ani co robi. Nie miał przy sobie dokumentów. Ubrany był nieadekwatnie do pogody - miał ubraną koszulkę i był w kapciach.

Ze szczątkowych informacji policjanci ustalili, kim jest i gdzie mieszka mężczyzna. Okazało się, że to 86-letni mieszkaniec Kętrzyna. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną i wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził by seniorowi coś zagrażało. 86-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

- Dzięki przekazanej informacji przez kobietę ta historia zakończyła się pomyślnie - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. - Apelujemy do bliskich osób starszych, by w najwyższym stopniu zadbali o ich bezpieczeństwo. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Z uwagi na to, dobrą praktyką jest zrobienie naszywek lub umieszczenie w kieszeniach odzieży karteczek z adresem lub numerem telefonu opiekuna.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5