Alkohol, narkotyki i groźny wypadek. Weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

2022-11-07 17:54:19(ost. akt: 2022-11-07 18:15:47)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Pracowity weekend miała kętrzyńska drogówka. We znaki dali się pijani kierowcy. Przy jednym z kierujących znaleziono narkotyki. Doszło też do jednego wypadku drogowego.
W piątek, 4 listopada o godz. 9:30 w Gałwunach (gm. Kętrzyn) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Hyundai. Za kierownicą auta siedział 58-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że kierował autem mając 0,40 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem.

Tego samego dnia kilka minut po godz. 22:00 na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi mężczyznę. Jak się okazało podczas sprawdzania danych siedzącego za kierownicą 18-latka okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Auto zostało przekazane osobie wskazanej. Teraz mężczyzna musi się z konsekwencjami prawnymi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 5 listopada o godz. 05:30 policjanci na ul. Ogrodowej w Kętrzynie zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę kierującego VW. 58-latek prowadził autem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kolejny kierujący, od którego pobrano krew do badań został zatrzymany w sobotę o godz. 14:00. Do zatrzymania doszło w Glitajnach (gm. Korsze). Policjanci z Komisariatu Policji w Korszach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego alfą 38-latka. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie miał prawa jazdy, pojazd nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Funkcjonariusze w aucie znaleźli również woreczek z zawartością marihuany. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem.

O godz. 16:00 tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na ul. Chrobrego w Reszlu zatrzymali kierującego osobowym mercedesem 31-latka. Mężczyzna kierował autem mając 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił uprawnienia, a o całej sytuacji wkrótce zostanie powiadomiony sąd, przed którym mężczyzna będzie się tłumaczył ze swojego zachowania.

W niedzielę, 6 listopada o godz. 10:20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Świętą Lipką, a Wilkowem. Pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Z przekazanych informacji wynikało, że w aucie znajdują się dwie osoby poszkodowane. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot 46-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Jak się okazało mężczyzna kierował autem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Piszu. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5