Tyta promuje swój najnowszy klip

2022-10-25 15:52:41(ost. akt: 2022-10-25 16:04:05)

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Za nami premiera nowego teledysku zespołu TYTA. Klip został zrealizowany do utworu „Zwierciadła”. To właśnie ten kawałek jako drugi promuje debiutancki album „Pacjent zero”. Zdjęcia kręcono głównie w Warszawie ale także na Mazurach, bo stąd właśnie pochodzą członkowie grupy.
Do sieci trafił premierowy teledysk grupy TYTA, który zrealizowany został do najnowszego singla "Zwierciadła". Sceny były nagrywane częściowo w Warszawie, głównie na bulwarach wiślanych a także na Mazurach. Realizacją wideo zajął się Artur Rosiński.

- Postawiliśmy na prosty klip, bo przecież sama miłość bywa skomplikowana… Jesteśmy zadowoleni z tego, jak udało się złapać klimat letniego warszawskiego popołudnia i ludzi. Jednak nie mogliśmy zapomnieć o naszych terenach. Tu zawsze chętnie wracamy naładować baterie. Praca nad samym teledyskiem była bardzo szybka – głównie dzięki pomocy przyjaciół – podkreśla Maciej Rembowski, lider zespołu.

Skład zespołu tworzy czterech muzyków, w tym trzech kętrzynian:
Maciej Rembowski – gitara i wokal, Krzesimir Kwasiborski – gitara, Maciej Opala – bas, Maciej Sarwa – perkusja.

Chociaż grupa istnieje od prawie czterech lat, już zapisała na swoim koncie kilka sukcesów. Artyści w tym roku zagrali m.in. jako support przed Orgasmatron, czyli najnowszym projektem Titusa (wokalisty Acid Drinkers) i jego zacnej ekipy. Zespół oficjalnie potwierdza, że rozpoczął pracę nad następcą albumu „Pacjent Zero”.

- Nasze plany na przyszłość to na pewno granie koncertów. Chcemy grać jak najwięcej i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Powoli też zbiera się materiał na kolejną płytę. Liczymy, że będzie to nowa odsłona Tyty! – dodaje wokalista.

TYTA to zespół, który w swojej twórczości sięga zarówno do rocka, jak i nowoczesnych brzmień. Działa od 2019 roku, a niedawno wydał debiutancką płytę „PACJENT ZERO”. To bezpretensjonalna i ofensywna opowieść o podróży pokolenia pozbawionego wymówek, a obarczonego oczekiwaniami. O łyżkach radości w beczkach beznadziei, o miłości i gniewie, o rozczarowaniu autorytetami i zachwycie chwilami. O łapczywym poszukiwaniu szczęścia, wyzwolenia i światła na autostradach rock n rolla, w zaułkach koszmarów i okopach tytoniowego odpału.

Najnowszy klip „Zwierciadła” można obejrzeć na kanale Youtube pod linkiem:

Justyna Drozd

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5