Sukces uczennicy Zespołu Szkół w Reszlu

2022-10-24 07:00:00(ost. akt: 2022-10-24 07:26:55)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Karolina Róża Nowińska - uczennica kl. IV Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Zespole Szkół w Reszlu wzięła udział w Filmowym Konkursie Historycznym organizowanym przez fundację Patria Nostra. Konkurs polegał na stworzeniu minutowego filmu poświęconego szczególnemu wydarzeniu z historii Polski.
Karolina przygotowała film, w którym odniosła się do ostatnich miesięcy życia łączniczki AK Danuty Siedzikówny ps. Inka, rozstrzelanej przez władze komunistyczne 28 sierpnia 1946 r. w Gdańsku. Właśnie w Gdańsku odbyła się oficjalna gala finałowa konkursu, na którą zaproszono Dyrektora ZS w Reszlu Waldemara Mieszkowskiego oraz autorkę filmu i nauczyciela historii Krzysztofa Jelisiejewa.

Karolina została laureatką i zajęła 13 miejsce na ponad 50 prac. Wręczenie nagród poprzedził koncert pieśni patriotyczno-wojskowych, informacja o funkcjonowaniu fundacji oraz prezentacja patronów konkursu. Odczytano także list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Niezwykle buduje fakt świadomości historycznej młodego pokolenia. Karolina jest ponadto doskonałym przykładem łączenia umiejętności cyfrowych z pasją, wykorzystywaniem kompetencji informatycznych oraz kreatywnego wyrażania myśli i emocji.

Julita Woźniakowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5