Karolewska odsłona „Świtezianki”

2022-10-02 13:14:36(ost. akt: 2022-10-02 10:24:39)

Autor zdjęcia: Katarzyna Dziębowska

„Ona po srebrnym pląsa jeziorze, On pod tym jęczy modrzewiem. Któż jest młodzieniec? – strzelcem był w borze. A kto dziewczyna? – ja nie wiem”
Głośne czytanie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie to już tradycja. 29 września w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania społeczność szkolna zaproszona została przez panie bibliotekarki Katarzynę Dziębowską i Janinę Fąderską do wspólnego odczytania „Świtezianki” – jednej z ballad Adama Mickiewicza.

Obrazek w tresci

Udział w tym przedsięwzięciu wzięła Dyrekcja szkoły, nauczyciele, administracja oraz przedstawiciele klas. Natura obdarzyła nas pięknym oknem pogodowym, więc cała impreza mogła odbyć się w plenerze. Wodami Świtezi stało się oczko wodne ogrodów architektury krajobrazu, w rolę Świtezianki i strzelca wcielili się Agata i Gabriel - oboje z klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Obrazek w tresci

Czytanie ballady rozpoczął pan dyrektor Jan Mickiewicz, w następnej kolejności: pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, nauczyciele, panie z administracji i uczniowie. Tajemniczość ballady z jej etyczną wymową poruszyła słuchaczy. Piękno pleneru i gra aktorów dodała balladzie realizmu – czuliśmy się wpisani w przedziwną historię dziewczyny i młodzieńca...

Janina FąderskaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5