Amerykanie szkolili przedstawicieli służb granicznych

2022-08-16 17:58:48(ost. akt: 2022-08-16 17:12:49)

Autor zdjęcia: archiwum CSSG

W dniach 08-12 sierpnia br. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyło się szkolenie z zakresu technik wykrywania śladów na granicy zielonej pn. „Green Border Tracking Techniques”. Przeprowadzili je przedstawiciele Służby Granicznej i Celnej USA.
W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele służb granicznych z Estonii, Litwy, Łotwy i Polski. Koordynatorami szkolenia było 2 przedstawicieli Ambasady USA. Zajęcia odbywały się w formie teoretycznej (wykłady i prezentacje) oraz praktycznej, głównie w terenie.

W programie znalazło się m.in: wykrywanie i identyfikacja śladów, podejmowanie czynności ochronnych oraz technik interwencyjnych tj. kajdankowanie, przeszukanie oraz usuwanie osób niebezpiecznych z pojazdów. Funkcjonariusze uczestniczyli także w zajęciach z pierwszej pomocy, które są ugruntowaniem, ale i rozszerzeniem dotychczas posiadanej wiedzy i umiejętności ratowniczych. Podczas ćwiczeń praktycznych, trwała żywa dyskusja i wymiana doświadczeń między funkcjonariuszami polskich i zagranicznych służb mundurowych.

Po wielu godzinach wspólnych działań, uczestnicy mogli podzielić się wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Szkolenie było także doskonałą okazją do wymiany wiedzy i dobrych praktyk, a sami uczestnicy potwierdzali, jak istotne z punktu widzenia służby jest ciągłe doskonalenie się i podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Na zakończenie szkolenia płk SG Adam Pacuk Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej, pogratulował wszystkim uczestnikom pomyślnego ukończenia szkolenia.

Źródło: CSSG


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5