Zakończyli podoficerskie szkolenie

2022-08-16 16:35:07(ost. akt: 2022-08-16 16:57:38)

Autor zdjęcia: archiwum CSSG

12 sierpnia, w obecności kadry kierowniczej, uroczystego zakończenia szkolenia podoficerskiego dokonał płk SG Adam Pacuk Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej, który pogratulował funkcjonariuszom zdanych egzaminów oraz życzył wielu sukcesów w służbie.
Szkolenie, realizowane było od 10 czerwca br. Swym zakresem obejmowało podstawową wiedzę z zakresu ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, postępowania w sprawach cudzoziemców, bezpieczeństwa w komunikacji, prawa, bezpieczeństwa i higieny służby/pracy. W czasie szkolenia jego uczestnicy brali udział w zajęciach z wychowania fizycznego kształtując swoje cechy motoryczne, poznając zasady sztuki walki - elementy technik interwencji oraz ucząc się zasad strzelania z broni palnej.

Obrazek w tresci

Funkcjonariusze zmagali się również z dwudniowymi egzaminami, które były sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności, obejmującym swym zakresem część teoretyczną oraz praktyczną, odzwierciedlającą poszczególne działy szkolenia zawodowego.

Obrazek w tresci

Pierwszą lokatę w szkoleniu zajęła szer. SG Aleksandra Karawaj z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którą za uzyskanie najwyższych wyników w szkoleniu, Komendant CSSG uhonorował okolicznościowym grawertonem z absolwentką. Ponadto wyróżniony został szer. SG Sylwester Malec, który reprezentował CSSG w X Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Biegu Górskim.

- Wyniki egzaminu pokazały dobre przygotowanie nowej kadry podoficerskiej do czekających na funkcjonariuszy wymagających zadań służbowych. Gratulujemy nowym podoficerom i życzymy im dalszych sukcesów w służbie - komentuje płk SG Adam Pacuk, Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej.

Źródło: CSSG


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5