Kulturalna scena reszelskiego zamku

2022-07-28 14:41:48(ost. akt: 2022-07-28 15:28:32)

Autor zdjęcia: źródło: FB Zamek Reszel

Zamek w Reszlu tętni życiem. I to nie tylko za sprawą turystów i oferty hotelowo - gastronomicznej. W ramach projektu "Scena na Zamku" ze swoimi występami przybywają tu czołowi polscy artyści muzyczni i kabaretowi.
Projekt z założenia ma przyciągać ludzi ceniących dobra muzykę i dobry humor. Niepowtarzalny klimat dziedzińca ma podkreślać kameralność i oryginalność każdego wydarzenia. - Tworząc projekt Scena Na Zamku realizujemy nasze osobiste marzenie o organizacji koncertów największych artystów w niepowtarzalnym, klimatycznym otoczeniu starego zamczyska - mówią właściciele reszelskiego obiektu. - Scena Na Zamku jest początkiem nowej odsłony wieloletniej tradycji wydarzeń kulturalnych, z których słyniemy. Przed nami piękna przygoda z muzyką i słowem. Zależy nam, aby każdy kto przyjedzie na koncert do zamku przeżył fantastyczny wieczór i wyjechał pełny niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że organizowane przez nas koncerty w kolejnych latach pobudzą lokalny biznes i staną się impulsem do następnych dużych przedsięwzięć w naszym mieście.

Sam projekt jest wynikiem współpracy reszelskiego zamku z agencją Scena Kulturalna. Jej misją jest dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie. Do tej pory spółka organizowała imprezy w Warszawie, a latem również w miejscowościach nad Bałtykiem. W tym roku zawitała na Warmię.

Pierwsze efekty tej kooperacji mieszkańcy Reszla i przebywający tu turyści odczuli 9 lipca. Dziedziniec zapełniła swoimi fanami jedna z najważniejszych polskich wokalistek - Kasia Kowalska. Niestety z przyczyn zdrowotnych swój występ musiał odwołać Piotr Bałtroczyk. Jednak już niedługo będą kolejne okazje na spędzenie artystycznego wieczoru na zamkowym dziedzińcu:

29.07, godz. 20.00 - Maciej Maleńczuk + Rhythm Section
05.08, godz. 20.00 - Muniek Staszczyk i Przyjaciele
13.08, godz. 20.00 - Marcin Daniec - One Man Show
19.08, godz. 20.00 - FINAŁ SEZONU: Raz Dwa Trzy - "30 lat jak jeden koncert..."

Informacje o biletach można znaleźć m.in. na Facebooku Zamek Reszel i Scena Kulturalna. Koncert Macieja Maleńczuka jest już wyprzedany!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5