W Kruszewcu zabrzmiał ostatni dzwonek

2022-06-29 07:12:42(ost. akt: 2022-06-29 07:21:11)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Kolejny rok szkolny za nami i dla każdego inny. Może trudny i długi, może radosny i obfitujący w spełnione marzenia, a może zwyczajny.
Bez względu na to, jakie odczucia nam towarzyszyły 24 czerwca musieliśmy go pożegnać. Tego dnia po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszewcu Jerzy Pruszyński, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, przede wszystkim Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego i przewodniczącą Rady Rodziców Annę Hejduk. Podziękował za miniony rok szkolny 2021/2022, który był czasem wytężonej pracy i prób, ale też radości i dumy z osiągniętych sukcesów. Odczytał list wystosowany do uczniów przez Ministra Edukacji Narodowej.

Następnie najlepszym uczniom zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali także rodzice, którzy pomagali i pracowali na rzecz naszej placówki, tworząc cząstkę jej historii.

W czasie apelu nagrodę otrzymał Michał Kolasiński uczeń klasy VIII, który został absolwentem roku.

Głos zabrał również Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, który pogratulował sukcesów uczniom i z uśmiechem przypomniał swoje szkolne lata. Życzył bezpiecznych i pełnych słońca wakacji.

Na zakończenie uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych udali się ostatni raz do swoich klas, aby pożegnać się i rozpocząć upragnione wakacje.

Ewa Dziemiela


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5