Ostatni dzwonek dla maturzystów w Zespole Szkół w Reszlu

2022-05-05 07:08:49(ost. akt: 2022-05-05 07:40:49)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

29 kwietnia w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek dla naszych tegorocznych maturzystów.
Na uroczystym apelu społeczność szkolna pożegnała uczniów klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego oraz czwartych - technikum informatycznego i technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski, który w ciepłych słowach życzył abiturientom powodzenia podczas zbliżających się egzaminów maturalnych oraz wyraził nadzieję, iż czas spędzony w murach tej szkoły uznają za wyjątkowo udany. W stronę maturzystów popłynęły również miłe słowa z ust Przewodniczącej Rady Rodziców Anny Scheiba, która życzyła, by czas spędzony w szkole został zapamiętany jako pełen osobistych sukcesów, a przyszłość rysowała się jedynie w jasnych, optymistycznych barwach. Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja Waldemar Mieszkowski w swoich słowach odniósł się do czasu nauki zdalnej i łączących się z tym trudności. W jego opinii są one niezbitym dowodem, iż nasza młodzież pokona wszelkie komplikacje, a na końcu każdej z życiowych dróg czekać będzie sukces.

Obrazek w tresci

Swoich starszych kolegów i koleżanki pożegnali również uczniowie naszej szkoły, którzy postanowili pokazać naszym abiturientom, jak wiele jeszcze rzeczy pozostaje przed nimi do odkrycia i jak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi… Łzom i wzruszeniom nie było końca, zwłaszcza, gdy maturzystów pożegnały ich wychowawczynie, specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenką. A oni z kolei odwdzięczyli się ciepłymi słowami, dziękując nauczycielom za wspólnie spędzony czas. Dyrektor Zespołu wręczył świadectwa z wyróżnieniem tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a na ręce rodziców złożył listy gratulacyjne. Aby rozproszyć nieco nostalgiczną atmosferę ostatniego spotkania z naszymi maturzystami, dedykowaliśmy im starannie dobrane na tę okazję piosenki, które wykonał szkolny zespół muzyczny.

Drodzy Maturzyści dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, za rozmowy duże i małe, poważne i zabawne, za wszystkie wspólnie spędzone chwile! Życzymy Wam, abyście znaleźli nowe miejsca, w których będzie czuli się równie dobrze, jak w naszej szkole! Powodzenia!

ZS Reszel


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5