Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Srokowie

2022-04-28 12:00:00(ost. akt: 2022-04-28 07:31:47)

Autor zdjęcia: Beata Beyer

Dzień Ziemi to święto obchodzone 22 kwietnia niemal na całym świecie. Idea troski o Błękitną Planetę łączy wielu ludzi. W Szkole Podstawowej w Srokowie dzień 22 kwietnia był również dniem pod znakiem ekologii.
Klasy IV–VIII wykonywały różnorodne zadania, by lepiej poznać i chronić naszą planetę. Wielu uczniów klas IV-VI przybyło do szkoły w ubiorze koloru zielonego. Odbyły się też zajęcia edukacyjne prowadzone przez zaproszonych gości. Uczniowie uczyli się, jak dzięki kluczom rozpoznawać drzewa iglaste i liściaste. Dowiedzieli się, na czym polega bioróżnorodność na łące. Na zajęciach plastycznych wykonywali obrazek z postacią ptaka przy użyciu dowolnych materiałów przyniesionych z domu. Były również ćwiczenia z segregacji śmieci i Multimedialny Escape Room. Każda klasa przeprowadziła też krótkie sprzątanie sektora na terenie Srokowa. Uczniowie klas VII-VIII mieli inne zadanie - sadzenie lasu w obrębie Nadleśnictwa Srokowo. Na przygotowanym w bruzdy terenie uczniowie posadzili młode sosny (2500 sztuk) i świerki (60 sztuk) na powierzchni około 44 arów. Zajęło im to tylko 2,5 godziny. Po ciężkiej pracy można było odpocząć przy ognisku i pieczonych kiełbaskach na parkingu leśnym w Osikowie.

Wszystkie zadania udało się pięknie zrealizować. Uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli. Działania na rzecz naszej planety na pewno zaowocują w przyszłości. Dziękujemy Nadleśnictwu Srokowo i Kołu Łowieckiemu „Kaczor” z Kętrzyna za pomoc w realizacji Dnia Ziemi w naszej szkole.

Organizatorzy:
Beata Beyer i Katarzyna Sałyk


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: cc

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5