Pijani kierowcy dali o sobie znać

2022-04-21 15:00:00(ost. akt: 2022-04-21 15:20:01)

Autor zdjęcia: OSP Mołtajny

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców samochodów, którzy jeżdżą za szybko, bądź pojawiają się na drogach będąc pod wpływem alkoholu.
We wtorek, 19 kwietnia tuż przed godz. 19:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Mołtajny - Aptynty w gminie Barciany dachował samochód w którym znajdują się osoby. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i wyjeżdżając z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego pojazd dachował w przydrożnym rowie. Zarówno kierujący 57-latek oraz 48-letnia pasażerka nie wymagali hospitalizacji. Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu 57-latkowi prawo jazdy. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i konsekwencje finansowe.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany o godz. 22:30 w Kętrzynie. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem mężczyznę. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec miasta był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce 44-latek odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Kętrzyn2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5