Szkoły podstawowe rywalizowały w sztafetach

2022-04-14 12:00:00(ost. akt: 2022-04-14 08:09:13)

Autor zdjęcia: MOSiR Kętrzyn

Na kętrzyńskim stadionie uczniowie wzięli udział w inauguracji rywalizacji międzyszkolnej szkół podstawowych w lekkiej atletyce.
We wtorek, 12 kwietnia na bieżni Stadionu Miejskiego przy ulicy Bydgoskiej 20 rywalizowało 120 uczniów klas IV, V i VI na dystansach 10 x 200 metrów w ramach Wiosennych Sztafet Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych. Zmagania młodych biegaczy gorąco dopingował burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka. Na bieżni oglądaliśmy bardzo emocjonujące zawody, pełne dramaturgii i świetnej walki sportowej. W klasach IV wygrała SP4. Drugie miejsce wywalczyła SP 3, trzecie SP 1, a na czwartym miejscu uplasowała się SP 5. W klasach V wygrała reprezentacja SP 3, drugie miejsce przypadło dla SP 4, trzecie dla SP 5, a czwarta lokata dla SP 1. W klasach VI ponownie najwyższe podium dla SP 3, drugie dla SP 4, trzecie dla SP 1, a czwarte dla SP 5.

W środę , 13 kwietnia przy pięknej, wiosennej pogodzie rywalizowały sztafety klas VII i VIII. Zobaczyliśmy na bieżni wspaniałą rywalizację i wysokim poziom sportowy. Dziękujemy zawodniczkom, zawodnikom oraz nauczycielom za takie emocje sportowe. W klasach VII zwyciężyła reprezentacja SP 4. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta SP 3, na trzecim SP 1, a na czwartym SP 5. W klasach VIII wygrywa sztafeta SP 1, drugie miejsce zajmuje SP 4, trzecie SP 5, a czwarte SP 3. - Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego kętrzyńskich szkół podstawowych - mówią organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. - Najbliższe zawody lekkoatletyczne już niebawem, bo 21 kwietnia o godzinie 16.00 rozpoczynamy Kętrzyńską Ligę Biegową "Kętrzyński Kilometr" - przypominają.

Źródło: MOSiR Kętrzyn