W KCK powstanie studio nagrań, a muzeum przeprowadzi konserwację barokowej chorągwi nagrobnej

2022-04-01 21:00:00(ost. akt: 2022-04-01 19:59:03)

Autor zdjęcia: Muzeum im. W. Kętrzyńskiego

Dwie kętrzyńskie placówki kultury otrzymały dofinansowanie. Dzięki nim w mieście powstanie studio nagrań oraz przeprowadzone zostaną specjalistyczne badania i konserwacja barokowej chorągwi nagrobnej Fryderyka von der Groeben.
Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości niemal 50 tys. zł, na projekt pn. „Konserwacja chorągwi nagrobnej Fryderyka von der Groeben, bohatera bitwy pod Wiedniem". Oprócz przeprowadzenia specjalistycznych badań i konserwacji barokowej chorągwi Fryderyka von der Groeben przygotowana zostanie prezentacja online poświęcona zabytkowi i jego konserwacji. Projekt zakłada także wydanie materiałów i broszur promocyjnych.

- Nie mam wątpliwości, że szukanie źródeł finansowania poza budżetem miejskim to nasza powinność i cieszę się, że dyrektorzy jednostek podjęli rękawicę i z sukcesem będą realizować swoje zadania, choć to oczywiście tylko fragment ich działalności, bo środki na m.in. imprezy w mieście także udaje się pozyskiwać od sponsorów – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna.

Dofinansowanie Kętrzyńskiemu Centrum Kultury w wysokości 60 tys. zł przyznało zaś Narodowe Centrum Kultury w projekcie, który ma wspomóc działalność placówek kultury w sieci. Studio nagrań będzie wszystkim osobom chcącym realizować swoje pasje. KCK zyska też nowe nagłośnienie i sprzęt studyjny.

- Staraliśmy się o tego typu studio z kilku względów. Po pierwsze, dbamy o rozwój i nadążamy za zmianami i czasami, w jakich żyjemy. Po drugie, takiego miejsca w Kętrzynie do tej pory nie było – mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK.

Nowoczesne studio nagrań będzie miejscem, które umożliwi rozwój kulturalny mieszkańców. Z zaplecza pracowni korzystać będą zarówno zespoły jak też osoby indywidualne, które biorą udział w licznych przeglądach i festiwalach, zdobywając najwyższe laury. Dzięki profesjonalnemu zapleczu technicznemu, KCK będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość nagrywanych materiałów, co z pewnością przyczyni się do rozwijania talentów wśród wielbicieli muzyki.

Źródło: Miasto Kętrzyn


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5