Nowi funkcjonariusze wstąpili w szeregi W-MOSG

2022-03-13 13:43:54(ost. akt: 2022-03-13 09:10:15)

Autor zdjęcia: archiwum W-MOSG

Pozytywnie zaliczyli postępowanie kwalifikacyjne i są już w szeregach W-MOSG. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot.
Komendant podziękował nowym funkcjonariuszom, że jako miejsce służby wybrali Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Podkreślił, że dzisiejszy dzień jest ważnym krokiem w ich życiu. Zaznaczył, by każdy funkcjonariusz Straży Granicznej zawsze miał na względzie dobro obywatela i Państwa Polskiego.

Po szkoleniu, 20-ka rozpocznie służbę na granicy polsko-rosyjskiej.

- Służba w Straży Granicznej to przede wszystkim stabilne zatrudnienie, dobra płaca i możliwość zdobywania nowych kwalifikacji. Funkcjonariusz Straży Granicznej na najniższym stanowisku służbowym w służbie stałej do 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie blisko 4 900 zł netto - zwolnienie od podatku od osób fizycznych. W przypadku funkcjonariusza powyżej 26 roku życia jest to ponad 4400 netto - mówi mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta W-MOSG.

Szczegółowe informacje o służbie i procedurze kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej W-MOSG.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akuku #3095417 14 mar 2022 16:50

    Na Warmii i Mazurach brakuje kilkuset funkcjonariuszy Służby Więziennej w Zakładach Karnych, Aresztach Śledczych i Oddziałach Zewnętrznych ZK a ze stron internetowych tej firmy zniknęły prawie wszystkie informacje o naborze do służby w SW. Kandydaci do służby są masowo odrzucani przez komisje lekarskie pod byle pretekstem. Policjantów i Strażników Granicznych będzie coraz więcej a "Klawiszy" coraz mniej? To kto będzie pilnował skazanych i tymczasowo aresztowanych? Uchodźcy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5