Oddali piłkarski hołd Adamowy Dydzińskiemu

2022-02-11 11:00:00(ost. akt: 2022-02-11 11:32:41)
Granica tym razem z "brązem"

Granica tym razem z "brązem"

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W sobotę, 5 lutego na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie odbył się XIII Memoriał Adama Dydzińskiego. Udział wzięły trzy drużyny.
Do piłkarskiej rywalizacji stanęły drużyny rezerw Lechii Gdańsk, juniorów starszych Stomilu Olsztyn oraz gospodarze - Granica Kętrzyn. W wydarzeniu wziął udział również m.in. burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz rodzina zmarłego na czele z siostrą Jagodą Lubowiecką i żoną Beatą Dydzińską. Nie zabrakło też przyjaciół zmarłego oraz kibiców spragnionych piłkarskich wrażeń. - Adam byłby dumny i na pewno jest dumny, bo zawsze stawiał na piłkę nożną - mówi Jagoda Lubowiecka. - W tym roku mija 15 lat od śmierci mojego brata. Zmarł mając 39 lat. Był niezłomny, prawy, uczciwy - dodaje siostra.

Mimo niekoniecznie sprzyjającej pogody emocji na boisku nie brakowało. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwycięzcami turnieju byli kętrzynianie, wyprzedzając drużyny z Olsztyna i Gdańska. W 2022 gospodarze okazali się jednak bardziej "gościnni". Drużyny rozgrywały mecze systemem 2x30 minut. Już w meczu otwarcia Granica uległa Stomilowi 0:3. Zgodnie z ustalonym systemem na przegranych czekała drużyna z Gdańska. Lechici również nie mieli litości dla Granicy pokonując naszą drużynę pewnie 4:1. W meczu o "złoto" Lechia "rozstrzelała" Stomil 5:0.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary. Wręczono też wyróżnienia indywidualne. Statuetkę dla najlepszych w swojej drużynie otrzymali Łukasz Borkowski (Stomil), Ryszard Sumiński (Lechia) oraz Patryk Policha (Granica). Królem strzelców XIII memoriału, z trzema trafieniami na koncie, został Omran Haydary (Lechia).

Adam Dydziński zapisał się na kartach historii jako aktywny kętrzyński patriota walczący o wolną i niepodległą Polskę m.in. w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej. Był również założycielem Federacji Młodzieży Walczącej Region Warmii i Mazur. Zmarł 28 lutego 2007 roku nie doczekawszy 40. urodzin. Najbliższa rodzina i przyjaciele, rok w rok, oddają mu hołd, składając wizytę na grobie na Cmentarzu Komunalnym w Kętrzynie.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5