Orkiestra w Kętrzynie ponownie bije rekord

2022-01-31 08:06:45(ost. akt: 2022-01-31 12:06:24)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Za nami 30. Finał WOŚP. W Kętrzynie Orkiestra zagrała po raz 25. Mimo niekoniecznie zachęcającej pogody udało się uczcić ten podwójny jubileusz. Do tej pory w puszkach doliczono się prawie 108 tysięcy złotych. To jednak jeszcze nie koniec.
WOŚP w Kętrzynie wystartowała na sportowo już 29 stycznia. Wokół Jeziora Górnego odbył się 3. Kętrzyński Bieg "Policz się z cukrzycą - biegnij z sercem". - Wydarzenie powróciło po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Tym bardziej się cieszymy, że na starcie zameldowało się kilkadziesiąt osób - od lat kilku do kilkudziesięciu. Najstarsi biegacze mieli po 70 lat. Tu nie liczył się czas a idea - mówi Janusz Mazurkiewicz, "dyrygent" kętrzyńskiej Orkiestry od 25 finałów. Podczas biegu do fundacyjnej puszki wrzucono 722 złote.

Obrazek w tresci

30 stycznia od rana w całym powiecie można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami. Kętrzyński Sztab WOŚP kwestował nie tylko na terenie Kętrzyna, ale też w gminie Barciany, w gminie Korsze i w Reszlu. Łącznie było to prawie 100 puszek i ponad 300 osób.

Obrazek w tresci

Z uwagi na niepewną sytuację covidową organizatorzy musieli rozstawić scenę w plenerze. Od godz. 11.30 na parkingu przy Hali MOSiR rozbrzmiewały gorące, muzyczne dźwięki w wykonaniu m.in. Dominiki Siwek, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespołu Sukces, Pawła Brzozy i Pawła Tura. Był też pokaz ratownictwa drogowego OSP Barciany, kąpiel morsów, przejażdżki autem rajdowym Szakal Rally Team i wystawa pojazdów. W hali funkcjonowały m.in. stoiska z ciastami, wystawa motocykli, kiermasz. Można też było wziąć udział w ćwiczeniach crossfit, obejrzeć pokaz rolkarzy, uczniów liceum mundurowego "Fenix" czy występ Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Obrazek w tresci

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Najcenniejszymi rzeczami okazały się być m.in.: 7-dniowy pobyt w hotelu (2000 zł), obraz czeskiego artysty Duszana Polaka (700 zł), złoty naszyjnik - serduszko (650 zł), wędka od burmistrza Kętrzyna (600 zł), gadżety miasta Kętrzyn (500 zł) czy piłka do koszykówki z podpisem Marcina Gortata (400 zł).

Obrazek w tresci

fot. źródło: FB Miasto Kętrzyn

Niesprzyjająca pogoda być może miała wpływ na frekwencję, ale - jak się okazuje - nie na wynik finansowy. Sztab doliczył się do tej pory prawie 108 tysięcy złotych. - To piękny wynik. Obawialiśmy się trochę wpływu pogody, więc jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni - mówi Mariusz Kirszyński, szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie. - Do ubiegłorocznego rekordu brakuje nam obecnie niecałe 1500 złotych. Nie jest to nasze ostatnie słowo - do przeliczenia zostało jeszcze kilka puszek. Do tego dojdą jeszcze aukcje allegro, na których znajdą się dosłownie za chwilę rzeczy, których nie zdążyliśmy sprzedać na licytacji - dodaje Kirszyński.

Obrazek w tresci

Finałowa impreza odbyła się również w Barcianach. Dzięki temu wolontariusze z terenu gminy wnieśli swój wkład w wynik kętrzyńskiego Sztabu w wysokości 12 979, 52 zł.

W powiecie kętrzyńskim zarejestrowany jest też drugi Sztab WOŚP - w Srokowie. Tam wolontariusze działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej zebrali 11 170, 67 zł.

Wojciech Caruk


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5