Czy Bóg jest na kwarantannie?

2022-01-28 08:05:21(ost. akt: 2022-01-28 08:23:12)
Wydaje się, że wirtualna religia czasów pandemii już pozostanie z nami po jej ustąpieniu. Będzie to już stale obecna forma duszpasterstwa wspomagająca „realną” przestrzeń sakralną Kościołów. Jednak Kościół online czasów pandemii jest jedynie tymczasowy. W tym kształcie musi być odrzucony w przyszłości.
To fragment tekstu prof. dr hab. Marka Melnyk, antropologa kultury i religioznawcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który publikujemy w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej (28.02. 2022).

Rozpoczynamy nim nasz cykl poświęcony wpływowi koronawirusa na nasze życie. Naukowcy z naszego uniwersytetu opowiedzą nam w nim, jak pandemia wpłynęła na nasze życie, ekonomiczne czy społeczne. Artykuły będziemy publikować właśnie w piątkowych wydaniach "Gazety Olsztyńskiej".

W piątkowej GO jest jak zawsze wiele ciekawych tekstów. Piszemy między innymi o historycznym dniu dla Olsztyna. W piątek bowiem kolejarze podpiszą umowę z poznańskim Torpolem ma budowę nowego dworca kolejowego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma być gotowy w dwa lata, ale czy tak się stanie?

— Praca w betonie nie jest trudna. Dla mnie jest ogromną przyjemnością. Jest wyzwaniem i świetną zabawą — mówi olsztynianka Monika Witos-Kamińska, która tworzy z betonu prawdziwe cudeńka.

Zatem drodzy państwo. Skoro za oknami mamy taką pogodę jaką mamy, to jest to idealny czas na lekturę.

Igor Hrywna
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5