Kandydat na burmistrza spotkał się z mediami i mieszkańcami Korsz

2022-01-14 07:00:00(ost. akt: 2022-01-14 07:00:39)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W środę, 5 stycznia Rafał Jakubczak jako pierwszy pretendent do fotela burmistrza Korsz spotkał się z mediami i mieszkańcami w ramach krótkiej konferencji prasowej. Kandydat Aktywnego Samorządu przedstawił w skrócie swój program wyborczy.
Spotkanie odbyło się przed budynkiem Urzędu Miasta w Korszach. Rafał Jakubczak zdecydował się na udział w wyborach, bo praca w samorządzie nie jest mu obca, a poza tym zna potrzeby mieszkańców miasta i gminy Korsze. - Niezbędne jest dzisiaj połączenie doświadczenia oraz nowej energii, która zagwarantuje rozwój naszej małej ojczyzny - podkreślił. - Silny samorząd to silna drużyna mieszkańców i pracowników magistratu. Chcę być liderem zespołu, który z moją energią będzie pokonywać wszelkie trudności Gmina Korsze potrzebuje rozważnego zarządzania - dodał.

Kandydat, startujący w "barwach" KWW Aktywny Samorząd, krótko przedstawił również główne założenia swojego programu wyborczego. - Będę realizował strategiczne inwestycje, takie jak m.in. przebudowa stacji uzdatniania wody w Korszach i przyległych miejscowościach, budowa sieci wodociągowej w Łankiejmach, przebudowa oczyszczalni ścieków w Garbnie, poprawa infrastruktury drogowej i oświetleniowej we wszystkich sołectwach. Chcę wspierać szkoły, uczniów i organizacje pozarządowe - wymienił kilka elementów Rafał Jakubczak. - Uczyńmy naszą gminę przyjazną mieszkańcom. Współpraca to moje hasło. Będę współpracował z administracją rządową i samorządową w celu pozyskiwania środków zewnętrznych dla naszych mieszkańców i naszej gminy. Przed nami nowa perspektywa unijna i możliwości, które są do wykorzystania. Mam wiedzę i doświadczenie w pozyskiwaniu tych środków. Gmina Korsze zasługuje na rozwój - podsumował.

W spotkaniu uczestniczyli również lokalni samorządowcy, którzy zadeklarowali Jakubczakowi swoje poparcie. - Pan Rafał ma niewątpliwie parę zalet. Pierwszą jest "trójka z przodu". Jest przed 40-tką, a młodość to jest energia. Z drugiej strony pracował w samorządzie i ma doświadczenie. To są dwa ważne elementy. Myślę, że Korsze tego potrzebują. Pan Rafał może liczyć na pełne moje i Miasta Kętrzyn poparcie. Dzisiaj te zadania, które stoją przed samorządem i nowym burmistrzem są trudne. Rafał Jakubczak gwarantuje ich realizację - powiedział Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - To jest człowiek stąd. Jest bardzo dobrze znany, energiczny, młody, doświadczony, pełen zapału do pracy. Takiego burmistrza Korszom potrzeba - dodał Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. - Z pełnym zaangażowaniem i pełną werwą chcę stwierdzić, że jest to najlepszy kandydat, jakiego Korsze mogą mieć, żeby się miasteczko rozwijało - z przekonaniem stwierdził Andrzej Lewandowski, wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego.

Kandydata popiera również Przemysław Kłys, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Kętrzyńskiego. - Jako przedstawiciel młodzieży z gminy Korsze popieram całym sercem kandydaturę Rafała Jakubczaka na burmistrza - powiedział Kłys.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5