Liczyli na łatwy zarobek. Teraz grozi im 10 lat

2022-01-11 18:30:52(ost. akt: 2022-01-11 16:35:52)
areszt

areszt

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku, z którego ukradli grzejniki. Łup chcieli spieniężyć na skupie złomu. Teraz grozi im 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali zaalarmowani o tym, że z jednego z budynków na terenie gminy Kętrzyn mężczyźni kradną złom. Z informacji zawiadamiającego wynikało, że sprawcy aktualnie przebywają w okolicy tego budynku. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie. Po chwili włamywacze byli już zatrzymani, a skradzione kaloryfery odzyskane i zabezpieczone. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Młodszy z mężczyzn 34-latek był pijany, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Drugi z mężczyzn 49-latek był trzeźwy. Został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Jak tłumaczył, włamali się do budynku i przez okno z drugiego piętra wyrzucali grzejniki na trawnik, a następnie chcieli spieniężyć skradziony łup w punkcie skupu złomu. Właściciel skradzione przedmioty wycenił na kwotę pół tysiąca złotych. Młodszy z mężczyzn po wytrzeźwieniu również usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Teraz ich losem zajmie się sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5