Bez sztucznych ogni i laserów. Za to w rytm przebojów zespołu Loka

2021-12-30 18:38:28 (ost. akt: 2021-12-30 19:01:35)
Zespół Loka wystąpił w Kętrzynie w 2013 roku

Zespół Loka wystąpił w Kętrzynie w 2013 roku

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Mieszkańcy Kętrzyna spotkają się w sylwestrowy wieczór o godz. 23.00 na Pl. Piłsudskiego pod Ratuszem. Zabraknie jednak zarówno pokazu sztucznych ogni, jak i laserów.
Organizatorzy miejskiego Sylwestra, władze miasta oraz Kętrzyńskie Centrum Kultury, podjęli decyzję o rezygnacji w tym roku z pokazu sztucznych ogni i laserów. Kętrzynianie powitają Nowy Rok w towarzystwie największych przebojów zespołu Loka. Usłyszymy zapewne takie hity, jak m.in. "Prawdziwe powietrze", "Widziałem Ciebie", "Oczy miasta" czy "Na jednej z dzikich plaż". O północy życzenia złoży burmistrz a do godz. 1.00 zabawie będzie towarzyszyła muzyka mechaniczna.

Sylwester to najbardziej wyczekiwana noc w roku. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób, czy to na tzw. prywatkach w domu, czy bawiąc się na hucznych balach. Warto przy tej okazji pamiętać o bezpieczeństwie

- Kupujmy fajerwerki lub petardy tylko u sprawdzonych sprzedawców i tylko takie, które posiadają odpowiednie atesty, oznaczenia klasy bezpieczeństwa, wskazanie producenta wraz z danymi adresowymi oraz instrukcję w języku polskim. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy opakowanie, w jakim materiały są oferowane do sprzedaży, jest nienaruszone, czy nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń. Używając wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie stosujmy się do zaleceń producenta. Nie lekceważmy ostrzeżeń i wybierzmy odpowiednie miejsce do bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim zachowujmy odpowiednią odległość podczas odpalania fajerwerków, jak również nie podejmujmy prób odpalania petard w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach czy w oknach mieszkań. Nie zapomnijmy o naszych pupilach - zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy by nie odczuwały dyskomfortu - radzą policyjni pirotechnicy.

Policjanci też, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Również ich sprzedaż osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5