Światełko Pokoju zapłonęło w Reszlu i Kętrzynie

2021-12-29 20:42:08(ost. akt: 2021-12-29 21:01:08)
Harcerze ze szczepu "Watra" przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce burmistrza Reszla

Harcerze ze szczepu "Watra" przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce burmistrza Reszla

Autor zdjęcia: Karol Światłowski / UM Reszel

Dzięki kętrzyńskiemu hufcowi ZHP tuż przed świętami Bożego Narodzenia Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego trafił ponownie do mieszkańców Kętrzyna i Reszla.
Już po raz 31. harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Trafiło ono również na Warmię i Mazury, w tym do kętrzyńskiego Hufca ZHP. 19 grudnia harcerze przed mszą w kościele pw św. Katarzyny przekazali ogień mieszkańcom Kętrzyna.

W Wigilię harcerska delegacja wraz z komendantem Szczepu Harcerskiego "WATRA" hm. Dariuszem Nawrockim pojawiła się w reszelskim urzędzie. - Cieszymy się, iż możemy uczestniczyć w dziele harcerzy i podtrzymywać tradycję - powiedział Marek Janiszewski, burmistrz Reszla.

Akcja została zapoczątkowana w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). W 1987 patronat nad nią objęli austriaccy skauci. Po raz pierwszy betlejemski ogień dotarł do Polski w 1991 roku. Od tego ognia zapalane są m.in. świece Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym. W tym roku Betlejemskie Światełko Pokoju przekazywane było pod hasłem: „Światło Nadziei”.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5