Policjanci podsumowali Święta na drogach powiatu kętrzyńskiego

2021-12-29 19:00:00(ost. akt: 2021-12-29 20:25:53)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Święta Bożego Narodzenia na drogach powiatu kętrzyńskiego przebiegały dosyć spokojnie. Doszło jednak do kilku groźnie wyglądających zdarzeń. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Trzy osoby trafiły do szpitali.
W piątek, 24 grudnia o godz. 7.00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 594 na trasie Święta Lipka – Reszel. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo i w pojeździe znajduje się zakleszczona osoba. Na wskazaną trasę natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na prostym odcinku drogi, kierująca samochodem osobowym marki Toyota, jadąc w kierunku miejscowości Reszel zjechała na prawe pobocze gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Bartoszycach. Na miejscu oprócz policjantów i ratowników medycznych pracowali również strażacy z OSP Reszel.

Obrazek w tresci

W pobliżu Robaw (gm. Reszel) kobieta uderzyła autem w drzewo / fot. KPP Kętrzyn

W niedzielę, 26 grudnia o godz.16:25 w miejscowości Suchodoły w gminie Kętrzyn kierujący pojazdem marki BMW, 21-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Giżycku. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Obrazek w tresci

W Suchodołach (gm. Kętrzyn) kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze / fot. KPP Kętrzyn

W poniedziałek, 27 grudnia kwadrans przed godz. 8:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w miejscowości Podlechy (gm. Korsze) auto uderzyło w drzewo i kierowca potrzebuje pomocy. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 24-letnia kobieta kierując pojazdem marki BMW jadąc w stronę miejscowości Korsze podczas wyprzedzania innego pojazdu straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta podróżowała sama. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 24-latka była trzeźwa. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Bartoszycach. Na miejscu oprócz policjantów i ratowników medycznych pracowali również strażacy z OSP Korsze i JRG Kętrzyn.

Obrazek w tresci

Poniedziałek po Świętach i kolejny wypadek... / fot. OSP Korsze

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5