Kętrzyńskie Sztafety Niepodległości

2021-11-19 20:00:00 (ost. akt: 2021-11-19 21:48:36)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Jak Polska długa i szeroka, tak w Narodowe Święto Niepodległości odbyły się biegi upamiętniające odzyskanie niepodległości. W tym roku również Kętrzyn dołączył do tych wydarzeń, organizując na stadionie miejskim Kętrzyńskie Sztafety Niepodległości.
Punktualnie o godzinie 11.00 uczestnicy zawodów wraz z burmistrzem miasta Kętrzyn odśpiewali hymn państwowy. Po nim przyszedł czas na rywalizację sportową. Rozpoczęła ją młodzież i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Czteroosobowe drużyny rywalizowały na dystansie 400 metrów. W rywalizacji wystąpiły cztery sztafety. Było dużo emocji i dobrej zabawy.

Po nich przyszedł czas na rywalizację w kategorii OPEN. Zgłoszonych zostało 9 zespołów, które do pokonania miały 800 metrów dla każdej zmiany. Od startu zdecydowanie prowadziła drużyna Tempo Team, która ostatecznie wygrała pierwsze Kętrzyńskie Sztafety Niepodległości. Tempo Team wystąpił w składzie: Sylwia Walczak, Julia Wawrzynkiewicz, Rafał Syczew oraz Wojciech Jarosz. Drugie miejsce przypadło Drużynie ML I, która pobiegła w składzie: Anna Kuleszka, Maryna Wysocka, Marcin Bartczak oraz Robert Krawczyk. Trzecie miejsce po pasjonującej walce zajęła sztafeta Feniks Kętrzyn w składzie: Nadia Predko, Klaudia Siemaszko, Mateusz Wilan oraz Dominik Werbanowski.

Na zakończenie Kętrzyńskich Sztafet Niepodległości wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, nagrody rzeczowe oraz statuetki (pięć najlepszych zespołów), które wręczał burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Drużyna ML oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5