Ewakuowano mieszkańców. W akcji kontrterroryści

2021-10-21 19:15:16 (ost. akt: 2021-10-21 19:27:09)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w centrum Kętrzyna. Granat F1 znaleziony został podczas sprzątania jednej z piwnic budynku wielorodzinnego. W związku z zarządzoną ewakuacją mieszkańców, blisko 70 osób opuściło swoje mieszkania. Podjęcie amunicji przeprowadzili funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z KWP w Olsztynie.
W poniedziałek, 18 października po godz. 13.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z piwnic budynku wielorodzinnego przy ul. Daszyńskiego został znaleziony najprawdopodobniej granat.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką. Miejsce ujawnienia granatu zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych.

Z uwagi na to, że nietypowe znalezisko zostało ujawnione w wielorodzinnym budynku, zarządzona została ewakuacja mieszkańców. Blisko 70 osób opuściło swoje mieszkania. Teren został zabezpieczony przez policjantów z kętrzyńskiej komendy policji.

Na miejsce o godz. 21:00 przyjechał Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który podjął granat, a następnie przewiózł go na poligon w Braniewie, gdzie został zneutralizowany.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5