Najpierw pijany kierowca, później zderzenie z łosiem

2021-10-21 18:34:59(ost. akt: 2021-10-21 19:13:41)
Siła uderzenia w łosi była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone

Siła uderzenia w łosi była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Przed sądem stanie 46-latek. Mężczyzna mimo tego, że wcześniej spożywał alkohol zdecydował się wsiąść za kierownicę. Na szczęście dla innych użytkowników dróg, dzielnicowi z Korsz uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kilka godzin później policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem łosia.
Wczoraj, 20 października, po godzinie 15.00 na trasie Korsze - Łankiejmy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło kilka godzin później, około godz. 20:30. Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na trasie Kętrzyn - Giżycko tuż za miejscowością Martiany w gm. Kętrzyn. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Master, 22-letni mężczyzna minął miejscowość Martiany i jechał w stronę Giżycka. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wybiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5