Dzień Nauczyciela w "Rataju"

2021-10-16 12:00:00 (ost. akt: 2021-10-15 19:35:53)

Autor zdjęcia: ZS Reszel

W środę 13 października społeczność szkolna reszelskiego Zespołu Szkół im. Macieja Rataja zebrała się podczas uroczystego apelu, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość ta co roku jest okazją do podsumowań i nagród.
Dyrektor Zespołu Szkół – Waldemar Mieszkowski oraz Starosta Kętrzyński nagrodzili wyróżniających się nauczycieli. W imieniu starosty dyplomy uznania wręczyły Naczelnik Wydziału Oświaty - Danuta Tomczak oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego – Marta Żylińska. Obie panie w imieniu Starosty Kętrzyńskiego wręczyły także dyplomy 20 uczniom, którzy w ostatnim półroczu uzyskali wysokie wyniki w nauce i tym samym otrzymały stypendia starosty.

Obrazek w tresci

Zgodnie z tradycją szkoły tego dnia uroczyście przyjęliśmy 97 uczniów klas pierwszych do grona przedstawicieli Zespołu Szkół. Podczas ślubowania każdy z klas I LO, I TAK, I GiPC, I TI, I TTD i I BS I stopnia przyrzekł godnie reprezentować naszą szkołę, wypełniać jej misję, szanować innych i świecić przykładem jako zarówno rzetelny, obowiązkowy uczeń, jak i dobry człowiek.

Obrazek w tresci

W dalszej części apelu nauczyciele i pracownicy szkoły zostali odznaczeni przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złotymi medalami. I wreszcie przyszła kolej na „Maciejki” – szkolne statuetki, które już tradycyjnie przyznawane są nauczycielom w 10 kategoriach. Apel umilili swoimi pięknymi głosami uczniowie klas II i III.

Obrazek w tresci

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły - i tym aktualnym i byłym, uczniom oraz naszym absolwentom i ich rodzicom życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Julita Woźniakowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5